Typy bukmacherskie

0

Bukmacherstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczy chociażby powstawanie coraz to nowych firm, oferujących coraz to atrakcyjniejsze usługi związane z obstawianiem meczów. Większość graczy punkty przyjmowania zakładów odwiedza regularnie co 2-3 dni lub tez co weekend. Mało tego niektórzy ludzie typowaniem zajmują się zawodowo, a wygrane na zakładach sportowych stanowią dla nich drugą pensję. Ta sytuacja doprowadziła do powstania teorii, że wygrywanie w zakładach bukmacherskich wcale nie jest trudne. Typy bukmacherskie są przeróżne więc wśród setek meczów na pewno da się wybrać „pewniaki”.

Taka teoria jest popularna szczególnie wśród nowych graczy. Dość powszechne jest twierdzenie, że drużyny takie jak Real czy Manchester nie przegrywają a stawianie na nie jest gwarancją sukcesów. W rzeczywistości typowanie wyników spotkań jest dużo trudniejsze niż można się tego spodziewać, a aby wygrać trzeba bardzo dogłębnie przeanalizować każde spotkanie.

Typy bukmacherskie to temat bardzo rozległy, najpopularniejszym zakładem jest jednak zwykły zakład na rezultat spotkania. Mamy tutaj do wyboru trzy typy – 1, X lub 2. Z pozoru już na pierwszy rzut oka widać, która drużyna jest faworytem, co często wprowadza w błąd początkujących graczy. Otóż przewidywanie rezultatu powinno być poparte faktami, których najlepiej szukać w Internecie. Ze swojej strony polecę serwis www.betexplorer.com, gdyż zawiera naprawdę mnóstwo statystyk. Typowanie osobiście rozumiem jako porównanie dwóch drużyn o to więc na to należy zwracać uwagę.

 

 

Przede wszystkim absolutnie nie należy kierować się nazwą zespołu i grającymi w niej nazwiskami. Złą zasadą jest też ”zapchanie” kuponu tzw. pewniakami, czyli meczami o kursach w okolicy 1.20-1.40. Zamiast umieścić na kuponie 10 takich spotkań, proponuje wybrać dwa typy bukmacherskie o dwa razy wyższych kursach. Szansa na zwycięstwo będzie większa, a znalezienie dość pewnego meczu o kursie np. 2.30 wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim wiele zespołów to „drużyny własnego boiska”. Są one zazwyczaj w środku tabeli, ale u siebie wygrywają większość spotkań. Warto więc postawić na tą drużynę, gdy gra u siebie z zespołem teoretycznie lepszym, ale za to słabiej spisującym się na wyjazdach.

Aby wykorzystać możliwości jakie dają różnorodne typy bukmacherskie należy także brać pod uwagę formę w jakiej znajduje się drużyna. Po słabym początku sezonu każdy zespół łapie w końcu wiatr w żagle i zaczyna wygrywać, o czym może świadczyć np. seria 5 meczów bez porażki. Typ na tą drużynę jest więc naturalny. Wreszcie koniecznie należy poszukać informacji o brakach w zespole na dany mecz. Gdy Manchester gra bez Ronaldo jego siła ataku drastycznie spada, a zespół gra słabiej. Typowanie przeciw zespołowi, który jest nękany plagą kontuzji stwarza więc większą szansę na wygraną.

Oczywiście oprócz standardowych zakładów 1-X-2 są także inne, równie ciekawe typy bukmacherskie. Wśród szerokiej gamy zakładów szczególnie łatwe do przewidzenia wydają się zakłady na ilość goli w meczu. Do wyboru mamy zazwyczaj poniżej lub powyżej 2.5 goli. Ponownie pomocą posłużą statystyki, a dokładniej mówiąc bilans goli danej drużyny. Gdy widzimy, że zespół strzelił w 10 meczach 6 bramek i spotyka się z innym, równie nieskutecznym zespołem, naturalnym jest postawienie zakładu „poniżej 2.5 gola”. Dodatkowo warto wiedzieć, że istnieją ligi, które słyną z małej liczby goli. Należy do nich liga portugalska, a także 1 i 2 liga francuska. Analogicznie najwięcej bramek pada w holenderskiej ekstraklasie.

 

 

Dzięki tej wiedzy typy ilość goli w tych rozgrywkach mogą być nadzwyczaj atrakcyjne. Ponadto w ligach z małą ilością bramek, warto się także pokusić o postawienie zakładu, że drużyna nie strzeli gola. Kursy na taki zakład są zazwyczaj dość wysokie, czasem przekraczają nawet 3.00, a np. w lidze portugalskiej wiele meczów kończy się w taki właśnie sposób. Lubiący ryzyko mogą również typować dokładne wyniki na 0-0, których występowanie w wymienionych ligach jest powyżej przeciętnej.

Typowanie meczów niewątpliwie nie jest rzeczą łatwą, a typy bukmacherskie należy wybierać, biorąc pod uwagę wiele czynników. Stosowanie się do powyższych zasad, powinno jednak zwiększyć Wasze szanse na wygraną, czego Wam i sobie życzę.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK