Sytuacja bukmacherki po najnowszej ustawie hazardowej

0

Od kiedy w tym roku w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej sytuacja na internetowym rynku bukmacherskim zmieniła się diametralnie. Najbardziej drastyczną modyfikację w stosunku do starszej ustawy stanowi konieczność posiadania licencji, co w praktyce wyeliminowało wszystkie duże, zagraniczne firmy bukmacherskie, na ogół zarejestrowane w takich miejscach jak Malta.

Możliwość dalszego działania i rozwoju tym samym zapewniono firmom polskim, ponieważ dostęp do zagranicznych portali został zablokowany dla użytkowników mieszkających na terenie Polski. Liczba firm świadczących podobne usługi gwałtownie zmalała, zostawiając aktywnych gracz z małą liczbą opcji, co wpłynęło na zmniejszenie konkurencji wewnątrz operatorów. Na rynku mówi się o kilku podmiotach, które starają się o wejście na Polski rynek m.in. TotalBET bukmacher który prawdopodobnie za jakiś czas może rozpocząć oferowanie zakładów bukmacherskich przez Internet. Dość niedawno na rynku pojawił się natomiast inny bukmacher – SuperBET.

W rezultacie opisanego wyżej działania rządzących, legalni bukmacherzy to w chwili obecnej, niecały rok od wejścia w życie ustawy (stało się to w kwietniu 2017 roku), jedynie kilka podmiotów gospodarczych.

Legalni bukmacherzy:

Totolotek (najprawdopodobniej najbardziej znana firma z branży w Polsce,  nie bez powodu, w ofercie między innymi darmowy zakład dla nowych graczy)

LVbet (jeden z najkrócej działających na rynku polskim bukmacherów, oferujący dwa bonusy powitalne dla nowych graczy: 20 złotych gratis, a także kurs x100, a także wiele promocji dla osób stale korzystających z serwisu, na samym początku nie było tak dobrze, na szczęście poszerzają swoją ofertę, sporą wadą jest przerzucenie dwunastoprocentowego podatku na gracza, nie doliczania go do kursów)

Fortuna (mocno reklamowana, z przyjazną obsługą, dobrymi kursami i sporym doświadczeniem, co przekłada się na profesjonalizm)

STS (jeden z najdłużej działających na rynku bukmacherów, sporo statystyk, które pomagają w skutecznym obstawianiu, planuje większy rozwój w sektorze e-sportu)

ForBET (sporo zakładów nietypowych: liczby kartek, rzutów rożnych w piłce nożnej i wiele innych, co daje sporą przewagę nad innymi portalami dla graczy bardziej profesjonalnych)

Superbet (firma oryginalnie z Rumunii, dopiero niedawno wkroczyła do Polski, jest tam jedną z największych firm na rynku, od niedawna SuperBet współpracuje z Fortuną, która przejęła spółkę, sporo możliwości kontaktu w razie potrzeby, wiele sposobów realizacji płatności, łatwa w obsłudze strona internetowa, mało awarii )

Milenium (13 lat na rynku, co najmniej przyzwoita oferta kursowa, obsługa klienta bez większych zastrzeżeń)

eTOTO (mało bonusów, mierny poziom obsługi klienta, niezbyt korzystne w stosunku do konkurentów kursy, brak internetowych portfeli jak Skrill jeżeli chodzi o płatności)

Każda z wyżej wymienionych firm posiada zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów, a wyżej wymieniona lista (oczywiście bez krótkiej oceny każdego z portali) znajduje się także na stronie internetowej Ministerstwa.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK