Jak bukmacherzy bawią się Twoimi emocjami, abyś obstawiał mało prawdopodobne zakłady

0

Hazard to nie tylko kasyna, ale również zakładu bukmacherskie. Te różnią się jednak znacznie od gier, jakie znajdziemy w kasynach. Przede wszystkim tym, że zakłady bukmacherskie dotyczą faktycznych wydarzeń, wynik zależy więc od czynnika ludzkiego i choć jest trudny do przewidzenia – jego losowość wynika z zupełnie innych rzeczy, niż losowość automatu do gry.

Gra w zakładach bukmacherskich pozbawiona jest także możliwości testowania, w zamian temu graj w Vulkan Vegas kasynie online, gdzie można spróbować na początek swoich sił w wersjach demo, udostępnianych za darmo.

Wybierając się więc do bukmachera, musimy być jeszcze bardziej czujni niż zazwyczaj.

Na co można stawiać zakłady?

Nie dziwi jednak niemalejąca popularność zakładów bukmacherskich. Obstawiać można bowiem wszystkie, choć nieodmiennie na czele zakładów stoją zakłady sportowe. Najpopularniejsza jest oczywiście piłka nożna, ale tak naprawdę obstawiać można wszystko: od tenisa, po hokej na trawie.

Oprócz sportu, wśród zakładów znajdziemy także takie rzeczy jak: obstawianie imienia nowonarodzonego syna księżnej Sussexu Meghan oraz księcia Harry’ego, zakłady o zakończenie Gry o Tron, a nawet tego, jaka postać dożyje do końca serii.

Tak naprawdę, założyć możemy się praktycznie o wszystko, musimy znaleźć tylko odpowiedniego bukmachera.

Brak wiedzy

Kto najbardziej straci na zakładach bukmacherskich? Gracze niedoświadczeni. Zakłady te wymagają bowiem wiedzy z dziedziny, w której chcemy obstawiać. A tak naprawdę, niewielu graczy ją ma. Większość z nich, to gracze przypadkowi lub niedzielni, którzy obstawiają swoje ulubione zespoły – a nie te, które faktycznie mają szansę wygrać.

Innym ciekawym przypadkiem jest spora chęć do obstawiania piłki nożnej, która może mieć aż trzy końcowe wyniki: oprócz wygranej którejś z drużyn, całość może zakończyć się remisem. Duża ilość zakładów, jakie stawia się na piłkę nożną wynika z dużej popularności tego sportu, jednak z logicznego punktu widzenia, jest to bardzo mało opłacalne. Szansa na poprawne trafienie wyniku wynosi 1 do 3, a w dodatku duże znaczenie mają nie tylko umiejętności graczy, a szczęśliwy traf.

W końcu przez cały mecz może paść tylko jedna bramka, niekoniecznie strzelona przez ten lepszy zespół.

Na co dają się złapać gracze?

Jakby tego było mało, bukmacherzy często stosują małe, wydawałoby się nic nieznaczące sztuczki, by zyskać przewagę nad graczami.

  1. Zakłady live

Zakłady live są bardzo popularne, dzięki emocjom jakie za sobą niosą. Mogłoby się wręcz wydawać, że takie zakłady są pewniejsze, w końcu obstawiamy na żywo, widzimy co dzieje się na boisku i możemy dobrze ocenić sytuację i kondycję zawodników.

Nic bardziej mylnego. Meczom zawsze towarzyszą ogromne emocje, które przyćmiewają zdrowy rozsądek. Sprawiają, że spontanicznie stawiamy wyższe zakłady, niż gdybyśmy obstawiali przed meczem. A nieprzewidywalność sportu robi swoje – wydawałoby się doskonała pierwsza połowa, może stać się sromotną przegraną w drugiej części.

  1. Zakłady akumulowane

Zakładów akumulowanych nigdy nie stawiają doświadczeni gracze, jednak niezmiennie cieszą się one dużym powodzeniem. I są jednym z głównych źródeł dochodu bukmacherów.

A czym to polega? Na jednym zakładzie obstawiamy kilka wyników z różnych wydarzeń sportowych. Taki zakład zawsze pokazuje bardzo obiecujący kurs w porównaniu do stawki jaka została na niego postawiona.

Jest jednak pewien haczyk. Wygrany zakład jest tylko wtedy, kiedy wszystkie postawione na nim wyniki zostaną osiągnięte. Wystarczy jedna niespodziewana wygrana, która nie będzie się zgadzała z naszymi przewidywaniami i cały zakład idzie do kosza.

Gracze na zakładach akumulowanych potrafią obstawiać nawet 5 różnych wyników, a niektórzy stawiają i więcej. A statystyka jest nieubłagana: możliwość wygranej w takim zakładzie maleje z każdą kolejną pozycją, jaka się na nim znajduje. Przy 5 obstawionych wynikach nasze szanse wynoszą zaledwie 3%.

  1. Bonusy

Bonusy są bardzo zachęcające, szczególnie dla nowych graczy. Bardzo często, po wpłacie określonej kwoty minimalnej zostaje ona powiększona o 100%, co daje duże możliwości stawiania zakładów.

Jednak myli się ten, co myśli, że od razu odbierze wygrany zakład za pieniądze z bonusu. Bukmacherzy bardzo często wymagają kilkukrotnego obrotu pieniędzmi bonusowymi i ich wygranymi, zanim odblokowana zostanie możliwość wypłaty.

Oznacza to, że tak naprawdę za bonusowe pieniądze przede wszystkim możemy się dobrze bawić, ale nie powinniśmy się nastawiać na wygraną z ich tytułu. Bardzo często bukmacherzy wymagają również by obstawiane pieniądze z bonusu stawiano na konkretny kurs. Zignorowanie tego i postawienie zakładu na kurs niższy, obrót pieniędzmi nie będzie się liczył.

Sprowadza się to do tego, że gracze stawiają bardzo ryzykowne zakłady, przegrywając nie tylko bonusowe pieniądze, ale i pierwszy wpłacony przez siebie depozyt.

  1. Scorecasty

To kolejny bardzo popularny zakład i równocześnie, bardzo niekorzystny dla gracza. Po czym go poznać? W jednym zakładzie znajdziemy zarówno wynik meczu jak i nazwisko piłkarza, który trafi w nim gola.

Jednak taki zakład ma małe szanse powodzenia. Dlaczego? Bukmacherzy ogłaszając go nie patrzą na faktyczne możliwości trafienia bramki, a na popularność danego piłkarza w sezonie. Co tym samym odbija się na chęci kupowania zakładów – widząc znajome i głośne nazwisko, chętniej na nie postawimy.

Takich zakładów należy jednak unikać, bo choć nie są wysokie, to gwarantują wygraną bukmacherowi, a nawet jeżeli uda nam się trafić wygramy zakład, bukmacher pobiera za niego wysoką marżę.

  1. Szybkie kupony

Szybkie kupony mogłyby się wydawać idealne dla niedoświadczonych graczy. Zamiast spędzać godzin na próbie wdrożenia się w temat i istniejące zakłady, podajemy czym ogólnie jesteśmy zainteresowani i ile zakładów chcemy postawić.

System przeczesuje istniejące zakłady, wrzuca na kupon te pasujące do opisu, a gracz musi tylko potwierdzić. Tylko, że… to po pierwsze przeczy całej koncepcji zakładów. A po drugie (jeszcze gorsze), nie mamy żadnej kontroli nad tym, jakie zakłady pojawiają się na kuponie (często z jakiś małych lig, czy nie popularnych sportów, aby nie było szans sprawdzić ich opłacalności), ani za jakie kursy.

Posłużenie się szybkim kuponem równa się praktycznie wyrzuceniu pieniędzy.

Jak grać bezpiecznie?

Przede wszystkim, nie ulegać emocjom. Należy pamiętać o tym, że sport jest nieprzewidywalny i zamiast patrzeć tylko na powody, dlaczego obstawiona przez nas drużyna powinna wygrać, powinniśmy zastanowić się także, dlaczego może przegrać.

Przed rozpoczęciem gry należy ustawić sobie odpowiedni budżet, który będzie sztywny, a jego przegranie nie wpłynie na standard naszego codziennego życia.

I na koniec – powinniśmy starannie wybrać bukmachera. Zapoznać się z opiniami na jego temat oraz przejrzeć kursy jakie proponuje.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK