Powiększenie Ekstraklasy do 18 drużyn

0

Co do polskiej piłki klubowej musimy zgodzić się z tym, że nie stoi ona na wysokim poziomie i wydaję się, że z roku na rok sytuacja wygląda coraz gorzej. Na tle innych europejskich lig stopniowo nasza pozycja się pogarsza. Dlatego coraz częściej słyszymy rozmowy o tym jak będzie można skutecznie naszą klubową piłkę reformować.

Zadanie niestety nie jest proste, a wśród pomysłów jakie się pojawiają są między innymi kwestie bezpośrednio związane z organizacja rozgrywek w naszym kraju. Od kilkunastu lat w naszej lidze występuje 16 drużyn. Jednak przedmiotem dyskusji jest powiększenie Ekstraklasy do 18 drużyn. Temat ten regularnie się pojawia a ogólne dążenie ma na celu stworzenie takich warunków, w których ekipy każdego roku będą rozgrywać większa ilość spotkań. Czy jednak zwiększanie ilość drużyn jest odpowiednim sposobem? Obecnie nasza Lotto Ekstraklasa jest nieprzewidywalna. Nie ma zdecydowanego lidera, a w jednej kolejce ostatnia drużyna potrafi wygrać z zespołem z czołówki. Obstawianie naszej rodzimej ligi nie należy do najłatwiejszych. Jednak ryzyko możemy zmniejszyć korzystając z nowego bonusu od LVBet. Dzięki niemu możemy obstawić zakład bez ryzyka do 20 złotych.

Podział na grupy czy więcej drużyn

Dyskusje toczą się pomiędzy pytaniem o to czy zatrzymać obecny podział na grupę mistrzowską i spadkową, by w ten sposób zwiększyć liczbę spotkań czy jednak lepszym rozwiązaniem było by zwiększenie liczby drużyn do 18 i utrzymanie spotkań mecz i rewanż. Możliwości jest sporo, ligi europejskie tak naprawdę mając również 18 drużyn stosują różnego rodzaju podziały, wprowadzają dodatkowe baraże o europejskie puchary, by rozgrywać więcej spotkań.

W polskiej piłce oczywiście główny problemem jest to jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o prezentowany poziom. już obecnie przy 16 drużynach spotykamy spotkania wiejące nudą i niestety na niskim poziomie sportowym. Jeśli do ligi włączymy kolejne dwie ekipy to będzie obawa o to, że dojdą kolejne spotkania, które poziomem sportowym nie będą zachwycać. Z drugiej strony dla tych drużyn będzie to szansa na to, by włączyć siebie do podziału środków z transmisji telewizyjnych, co dla biedniejszych zespołów będzie pokaźną dawką pieniędzy ułatwiającą funkcjonowanie, dlatego byłby to impuls do rozwoju.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK