fortuna

Khalidov versus Karaoglu na KSW 35

0

Kolejna, 35 już, odsłona Konfrontacji Sztuk Walki. Parę miesięcy temu bylismy świadkami zjawiska o charakterze epokowym dla polskiego MMA: walki dwóch najlepszych zawodników wagi średniej, Michała Materli oraz Mameda Chalidowa. Walka zakończyła się szybkim zwycięstwem Czeczena z polskim paszportem, dając mu tym samym past mistrzowski kategorii średniej KSW. Jak ktoś powiedział, było to również „zakończenie wieloletniej patologii w wadze średniej“: „wszyscy wiedzieli, że najlepszy jest Mamed Chalidow, ale to nie on dzierzył pas mistrzowski, tylko jego dobry kolega, reprezentant szczecińskiego Bersekers Team, Michał Materla.

Wiele mówiło się i nadal się mówi na temat rewanżu pomiędzy Materlą i Chalidowem. Póki co jednak czeczeńskiego wojownika czeka kolejne arcytrudne wyzwanie. Aziz Karaoglu to typowy striker, zawodnik które z trudem można uznać za przedstawiciela MMA. Mimo to, niemal 40 letni reprezentant Turcji szybko i efektownie wygrywa kolejne walki, co zaprowadziło go do starcia o pas mistrzowski kategorii średniej KSW 35 na żywo. Rywalem tureckiego pięściarza(Karaoglu wywodzi się z boksu i, co ciekawe, nadal jest czynnym bokserem), będzie właśnie aktualny Mistrz wagi średniej, Mamed Chalidov.

Biorąc pod uwagę całą kartę walk następnej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki można powiedzieć, że szykuje się nam nie lada widowisko. W końcu oprócz wspomnianych dwóch zawodników w oktagonie pojawią się między innymi Mariusz Pudzianowski, którego walki zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie publiczności; ulubieniec polskich kibiców MMA, „polski Barbarzyńca, Marcin „Różal“ Różalski; wreszcie były już mistrz wagi średniej KSW Michał Materla, który skrzyżuje rękawice z niezwykle groźnym Kendalem Grove’em. Walką wieczoru będzie oczywiście starcie o pas wagii średniej. Kibice, którzy będą mieli okazję zobaczyć wagę Khalidov – Karaoglu na żywo należą do prawdziwych szczęściarzy. Pozostałym miłośnikom MMA pozostaje domowe zacisze, paczka czipsów i przysłowiowy sześciopak.

Reasumując, wydaje się, że KSW 35 jest jedną z najsilniej obsadzonych gal jeśli chodzi o polskie MMA. Pozostaje nam więc jedynie odliczać dni do tego wydarzenia, które, miejmy nadzieję, zapisze się złotymi zgłoskami w historii polskich Mieszanych Sztuk Walki.

Lista wszystkich walk na KSW 35

Mamed Khalidov – Aziz Karaoglu (walka o pas, kat. -84kg)

Michał Materla – Kendall Grove (kat. -84kg)

Mariusz Pudzianowski – Marcin Różalski (kat. -120kg)

Mateusz Gamrot – TBA (walka o pas, kat. -70kg)

Łukasz Chlewicki – Marif Piraev (kat. -70kg)

Rafał Moks – Robert Radomski (kat. -77kg)

Kamil Szymuszowski – Mindaugas Verzbickas (kat. -77kg)

Marcin Wrzosek – Filip Wolański (kat. -66kg)

Karol Celiński – Marcin Wójcik (kat. -93kg)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK