Polsat Boxing Night: Cieślaka droga do chwały!

0

Kategoria junior ciężka to najbardziej aktualnie interesująca polskiego kibica boksu kategoria wagowa. Do jej czołówki zaliczają się tacy pięściarze jak: Krzysztof Głowacki, Krzysztof Włodarczyk, Mateusz Masternak. Walczą w niej także solidni polscy zawodnicy jak Paweł Kołodziej, czy Łukasz Janik. Polska ma też w tej kategorii wschodzącą nadzieję – Michała Cieślaka. Zaprezentuje się on widzom podczas gali Polsat Boxing Night w Krakowie.

Stanie naprzeciwko swojego największego wyzwania w dotychczasowej karierze – Francisco Palaciosa. Portorykańczyk jest doświadczonym zawodnikiem – dwukrotnie mierzył się w walkach o mistrzostwo świata z Krzysztofem Włodarczykiem, niektórzy uważają, że po pierwszej potyczce to on powinien zostać ogłoszony zwycięzcą. Pomimo szybkiej porażki w starciu Dimitrijem Kudriaszowem pozostaje wartościowym sprawdzianem dla Cieślaka. Wydaje się, że ci którzy zdecydują się oglądać walkę Adamek – Molina na żywo powinni zerknąć wcześniej na opisywany pojedynek, bo będzie młodości z doświadczeniem.

Dotychczasowe występy Cieślaka są obiecujące. Wie po co wychodzi do ringu i ma środki by swój plan zrealizować. Swoje ostatnie trzy walki kończył przed czasem w pierwszych rundach, jednak jego przeciwnicy nie byli zbyt wymagający. Walka z Palaciosem pozwoli sprawdzić, czy da sobie radę z rywalem, który z niejednego pieca jadł chleb. Jeśli ten test wypadnie pozytywnie – Polak może mieć świetlaną przyszłość.

Z tego co dotychczas pokazał w ringu Cieślak trudno wyciągnąć jakieś daleko idące wnioski – po prostu mierzył się ze zbyt słabymi rywalami. Dlatego też jego starcie z Palaciosem będzie tak interesujące, to kolejny dobry powód by obejrzeć zbliżającą się galę Polsat Boxing Night na żywo. Kto się na to zdecyduje nie powinien być rozczarowany.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.