KSW 35, czyli wielki powrót Michała Materli

0
Jak wiadomo, federacja KSW jest najlepszą polską organizacją MMA a także, być może, jedną z najlepszych i najbardziej perspektywicznych w skali całej europejskiej sceny mieszanych sztuk walki. Wydaje się, że kolejna gala KSW będzie potwierdzeniem wysokich ambicji, jakie żywi ta federacja.

„Daniem głównym“ w karcie walk następnej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki powinno być starcie o pas mistrzowski wagi średniej pomiędzy Mamedem Khalidovem a Azizem Karaoglu. Jednak także drugi pojedynek w kategorii do 84 kg zapowiada się pasjonująco, i to co najmniej z kilku powodów. Podczas KSW 35 na żywo rękawice skrzyżują były już mistrz wagi średniej Michał Materla oraz doświadczony i niezwykle niebezpieczny Kendall Grove.

Dla Materli będzie to walka o być lub nie być: jeśli wygra, być może dostanie szanse na rewanż z Mamedem Khalidovem i odzyskanie pasa mistrzowskiego(chyba że, również na KSW 35, Mamed Khalidov przegra swoje starcie z tureckim bokserem Azizem Karaoglu). W przypadku porażki, sytuacja popularnego „Magica“ stanie się naprawdę skomplikowana.

Zadanie, jakie czeka Michała Materlę podczas następnej gali KSW wydaje się jednym z trudniejszych w jego karierze. Co pierwsze rzuca się w oczy, jeśli chodzi o walkę Materla – Grove online to ogromna różnica warunków fizycznych. Materla, który mierzy 183 cm stanie naprzeciw zawodnika o 15 centymetrów wyższego od siebie. Walka w stójce z całą pewnością będzie więc wiązała się dla Materli z dużym ryzykiem. Co więcej, pomimo swoich warunków fizycznych Kendall „Da Spyder“ Grove należy do zawodników obdarzonych sporą dynamiką a co więcej zupełnie nieprzewidywalnych. Co prawda, Materla już raz pokonał

Grove’a (miało to miejsce podczas KSW 23), a od tego czasu zawodnik ze Szczecina poczynił znaczne postępy jeśli chodzi o stójkę, zarówno zapaśniczą jak i bokserską, jednak „Da Spyder“ z całą pewnością należy do zawodników, których nie wolno lekceważyć.

Reasumując: czeka nas jedna z najlepiej obsadzonych gal w historii polskiego MMA.

Pojedynek Michała Materli z Kendallem Grove’m znajduje się nieco w cieniu dwóch innych najważniejszych walk wieczoru, jednak istnieją poważne przesłanki by sądzić, że to właśnie ta walka może okazać się najciekawsza podczas całej gali.

Pełna lista walk:

Mamed Khalidov – Aziz Karaoglu (walka o pas, kat. -84kg)

Michał Materla – Kendall Grove (kat. -84kg)

Mariusz Pudzianowski – Marcin Różalski (kat. -120kg)

Mateusz Gamrot – Mansour Barnaoui (walka o pas, kat. -70kg)

Łukasz Chlewicki – Marif Piraev (kat. -70kg)

Rafał Moks – Robert Radomski (kat. -77kg)

Kamil Szymuszowski – Mindaugas Verzbickas (kat. -77kg)

Marcin Wrzosek – Filip Wolański (kat. -66kg)

Karol Celiński – Marcin Wójcik (kat. -93kg)


 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.