fortuna

Yield, a skuteczność

0

Wielu graczy jest przekonanych o swojej wysokiej skuteczności… Obstawiając 10 kuponów (zakładów) trafiają 8 i są przekonani o bardzo wysokiej jakości swoich typów na poziomie 80%. Nic bardziej mylnego! Prawdziwą skuteczność gracza można wyznaczyć wyłącznie yieldem!

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Obstawiamy 5 następujących zakładów bukmacherskich, wszystkie po 100 złotych :


Benfica – A. J. F. Bastardo  typ: 1   kurs: 1,35      wynik: 4-1

AEK Larnaca – Apollon Limassol  typ: X   kurs: 3,20         wynik: 3-2

Dresdner SC – Alemannia Aachen    typ: 1X  kurs: 1,1    wynik: 1-1

Mladost Kastela – OK Sisak  typ: 2   kurs: 4,8   wynik: 4-2

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Dukla Jihlava – U/O 5,5    typ: 1   kurs: 1,2


Trafiliśmy więc trzy zakłady bukmacherskie z pięciu obstawionych. Nasza skuteczność procentowa   na pierwszy rzut okaz wynosi więc aż 60%. Policzmy jednak rzeczywiste zyski:

wkład ogólny: 500zł

wynik po zakończeniu spotkań: 365zł

zysk/strata: -135zł

Jak widać osiągnęliśmy wyraźną stratę i to według niej można prawidłowo wyliczyć skuteczność naszych poczynań. Przedstawia się ona następująco:

135/500 = – 27% (-135 jednostek)

Nasza strata wynosi dokładnie 135zł, czyli straciliśmy 27% naszego kapitału. Rozmija się to znacznie z wyliczoną wcześniej skutecznością rzędu 60%…

Yield pomoże zdać sobie sprawę z ponoszonych porażek lub sukcesów w wymiarze rzeczywistym. Do jego wyliczania można w prosty sposób korzystać z formuły w Excelu, która policzy poczynania zarówno w przyjętych jednostkach (najczęściej 1zł) lub procentach.

Zachęcamy do niebagatelizowania inwestycji w zakłady bukmacherskie i realnego wyliczania swoich zysków i strat przy pomocy wskaźnika yield!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.