Systemy bukmacherskie

0

Aby wygrywać u bukmachera potrzebnych jest kilka rzeczy. Niewątpliwie najważniejsza jest wiedza, bez której w sportowym światku zakładów nie jesteśmy w stanie osiągnąć absolutnie nic. Przydałoby się także trochę szczęścia i intuicji, bo zakłady bukmacherskie na pewno nie są przedmiotem ścisłym, które podlegają jakimś przewidywalnym regułom. Czy jednak oznacza to, że bez wiedzy, szczęścia i intuicji nie mogę zacząć wygrywać? Nie! Zakłady sportowe są w pewnym sensie hazardem i grą losową, tak samo jak ruletka, black Jack czy lotto. A ponieważ jest to gra losowa, można ją w jakimś stopniu przewidzieć, bo gdzie nie pomoże wiedza sportowa, tam pomóc może matematyka. W tym wypadku siła nauki przejawia się poprzez systemy bukmacherskie.

Cudowne systemy, które rzekomo dają 100% szansy na zwycięstwo, występują we wszystkich grach, gdzie o zwycięstwie w jakimś stopni decyduje los. Systemy bukmacherskie nie są tutaj żadną różnicą, a ich zadaniem jest zwiększenie szansy na wygraną poprzez stosowanie określonych metody, których skuteczność została potwierdzona matematycznie. Choć jednak systemy bukmacherskie uważam za bardzo dobre narzędzie do generowania zysków, to należy pamiętać, że nie ma systemu, który daje 100% szansy na wygraną, całkowicie eliminując ryzyko. Gdyby coś takiego istniało, bukmacherzy nie mieli by przecież racji bytu.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Istnieje wiele systemów gry, a wyliczenie i nazwanie wszystkich zajęło by pewnie ładnych parę godzin. Większość znanych mi systemów opiera się jednak na progresji i to właśnie jej zasady postaram się niżej wytłumaczyć. Otóż progresja to z definicji systematyczne zwiększanie, z którego to zwiększania systemy bukmacherskie chętnie korzystają. Cały system polega na przekonaniu, że jakieś zdarzenie w końcu się wydarzy, choć nie wiemy dokładnie kiedy. Gdy chodzi o zakłady sportowe wiemy np., że dana drużyna kiedyś zremisuje, dostanie czerwoną kartkę, czy też rozegra mecz bez strzelonej bramki. Nie wiemy dokładnie kiedy to nastąpi, lecz możemy być pewni, że podczas 30-40 meczów sezonu sytuacja taka zdarzy się kilka – kilkanaście razy. Cały „pic” więc w tym, aby tak dobierać stawki, aby w momencie gdy dana sytuacja się wydarzy być na plusie. Systemy bukmacherskie najlepiej przedstawiać na przykładzie, oto więc przykład zastosowania progresji:

Wybieramy jedną drużynę i ustalamy, że będziemy obstawiać remis w każdym jej meczu ligowym, zaczynając od stawki 2zł i zwiększając ją za każdym razem dwukrotnie, do momentu gdy nie padnie remis. Wtedy zaczynamy od nowa. Stawiamy więc remis w pierwszym meczu za 2zł. Gdy ten nie padnie, kolejny mecz obstawiamy za 4zł, potem za 8zł, 16, itd. Gdy remis w końcu padnie zaczynamy od stawki początkowej, czyli 2zł. W ten sposób mamy gwarancję, że gdy remis padnie, zawsze wygrana pokryje wszystkie wcześniejsze zakłady i pozwoli nam wyjść na plus. Systemy bukmacherskie bazujące na progresji zakładają grę na remisy, na mecz bez strzelonej bramki, czerwone kartki, rzuty karne i inne zdarzenia, które padają raz na 3-4 mecze, wobec czego charakteryzują się wysokimi kursami. Generalnie jednak progresję można równie dobrze stosować przy normalnej grze, zwiększając stawkę, aż do momentu wygranej. Wszystko opiera się więc na takim dobieraniu stawek, aby jedna wygrana rekompensowała poprzednie straty.

Oczywiście systemy bukmacherskie nie są wyłącznie oparte na progresji. Specjaliści proponują także systemy, które pozwalają efektywnie zarządzać gotówką czy tez nakazują obstawiać określone kursy za określone stawki, np. system „ciąg 1.70” opiera się na stawianiu kuponów o kursie 1.70 za to co wygraliśmy w dniu poprzednim. Nie twierdzę, że inne systemy są nieskuteczne, ale osobiście uważam, że progresja z logicznego punktu widzenia okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Niezależnie jednak od tego jakim systemem zdecydujemy się grać, należy pamiętać, że zakłady sportowe są często nieprzewidywalne i nie da się ich określić wzorami matematycznymi. Żaden, nawet najlepszy system bukmacherski nie jest zatem gwarancją na sukces.

Aby wygrywać u bukmachera potrzebnych jest kilka rzeczy. Niewątpliwie najważniejsza jest wiedza, bez której w sportowym światku zakładów nie jesteśmy w stanie osiągnąć absolutnie nic. Przydałoby się także trochę szczęścia i intuicji, bo zakłady bukmacherskie na pewno nie są przedmiotem ścisłym, które podlegają jakimś przewidywalnym regułom. Czy jednak oznacza to, że bez wiedzy, szczęścia i intuicji nie mogę zacząć wygrywać? Nie! Zakłady sportowe są w pewnym sensie hazardem i grą losową, tak samo jak ruletka, black Jack czy lotto. A ponieważ jest to gra losowa, można ją w jakimś stopniu przewidzieć, bo gdzie nie pomoże wiedza sportowa, tam pomóc może matematyka. W tym wypadku siła nauki przejawia się poprzez systemy bukmacherskie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK