fortuna

Zakłady sportowe to nie giełda papierów wartościowych

0

W Wielkiej Brytanii kolejna reklama operatora nie spełniła kryteriów organizacji Advertising Standard Authority, w skrócie ASA.  Nakazała ona firmie Requestabet.com wycofanie reklamy porównującej hazard w internecie do takich inwestycji jak giełda papierów czy rynek nieruchomości.

Advertising Standard Authority to brytyjska instytucja rządowa monitorująca reklamy zakładów bukmacherskich, kasyn, pokera i innych gier hazardowych oferowanych na stronach z e-hazardem pod kątem przestrzegania ustalonego kodeksu.

Witryna Requestabet.com przygotowała plakat reklamowy budzący skojarzenie zakładów sportowych z podejmowaniem innych decyzji, takich jak kupowanie akcji lub inwestowanie pieniędzy w nieruchomości. Według ASA takie przedstawienie zakładów łamie zasady dobrych praktyk, ponieważ przedstawia hazard jako sposób na pomnożenie swoich oszczędności. Strona Requestabet.com należy do Sohi Capital Partners. Właściciel firmy, Kulbir Sohi, wyjaśnił, że nawet nie miał zamiaru odpowiadać na prośbę ASA o udowodnienie tez zawartych w reklamie.

Komentarze na ten temat podkreślają fakt, że porównanie e-hazardu do inwestycji na giełdzie, nie przywołuje przecież obecnie skojarzenia z dobrym zyskiem (ile stracił w ostatnich miesiącach WIG?). "Reklamy łączące hazard z kupowaniem domów i akcji powinny być postrzegane jako przekomarzanie się. Reklama nie koniecznie zapewnia, że gambling poprawi czyjeś finanse, ale uwypukla ironię wiary w to, że inne wybory są bezpieczne i rozważne" – komentuje analityk branży, Howard Bunker.

Zauważa on, że nawet graczowi posiadającemu „odpowiednie” umiejętności ciężko byłoby stracić taki procent swojego budżetu jaki w ostatnim roku stracili np. menedżerowie funduszy inwestycyjnych! Niedostrzeganie humoru tej reklamy nie jest zbyt rozsądne ze strony ASA – podsumowuje Bunker.

Komentatorzy rynku mediów przeważnie zgadzają się, że w przypadku strony Requestabet.com ASA powtarza swój punkt widzenia z poprzedniej tego typu sprawy związanej z innym bukmacherem, Ladbrokes. Wówczas cofnięto reklamę porównującą emocje związane z hazardem do pływania z rekinami.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK