Nowy pomysł na pozyskanie kapitału przez William Hilla

0

William Hill to firma, na której czele stoi Ralph Topping, przedstawi zapewne swój nowy plan w ten piątek w związku z opublikowaniem swoich rocznych wyników finansowych – wynika z relacji anonimowego źródła bliskiego kierownictwu firmy. Rzecznik bukmachera nie chce komentować sprawy.

Emisja nowych akcji będzie w pełni poręczona przez Citigroup, doradcę i brokera Williama Hilla i jest to część większego planu wywiązania się ze zobowiązań związanych z zaciągniętymi przez firmę pożyczkami. Operator zadłużony jest w bankach Barclays, HSBC i RBS. Według najbardziej prawdopodobnej wersji wydarzeń banki zgodziły się już na spłatę zadłużenia za pomocą emisji nowych akcji. Nie wiadomo jednak dokładnie jak wyglądają ustalenia między stronami.

 

 

Zbieranie pieniędzy na spłatę pożyczek będzie się również wiązało dla akcjonariuszy z nie wypłacaną dywidendą. To pozwoli firmie zaoszczędzić kolejne 70 mln funtów. Wydaje się również, że inwestorzy zaakceptują plany operatora. Jeden z większych udziałowców stwierdził: "William Hill to dobry biznes. Emisja z prawem poboru powinna być na tym etapie dobrze przyjęta. Będziemy popierać to rozwiązanie".

Kilka dużych brytyjskich firm zdecydowało się w ostatnich tygodniach na podobne jak William Hill działanie. Zrobiły tak np. British Land oraz Hammerson (największe firmy deweloperskich i inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii). W zeszłym tygodniu decyzję o zdobyciu funduszy tak jak Hill ogłosiła również firma inwestycyjna Liberty International.

Zarówno dla Williama Hilla, jak i jego rywala – Ladbrokes – dużym zmartwieniem jest wskaźnik bezrobocia. Analityk Citi Richard Taylor napisał w zeszłym tygodniu, że według przewidywań bezrobocie w Wielkiej Brytanii w roku 2010 ma osiągnąć poziom 10,1 proc. Byłby to wynik podobny do tego z początku lat 90., kiedy to punkty przyjmowania zakładów Williama Hilla zanotowały spadek obrotów o 7 proc. "Nie uważamy, że nierozsądnym jest przypuszczać, że podobny negatywny skutek bezrobocia będzie odczuwalny w latach 2009-2010 " – stwierdził Taylor.

Istnieje również niepewność brytyjskich bukmacherów co do oferowania automatów do gry w punktach przyjmowania zakładów. Rząd nie wyklucza bowiem, że ponownie rozpatrzy kwestię rozmieszczenia automatów.

Analitycy spodziewają się, że William Hill ogłosi za zeszły rok zyski w wysokości ok. 210 mln funtów. Firma ogłosiła w połowie stycznia, że wygrana brutto operatora (suma wniesionych zakładów pomniejszona o wypłacone wygrane) zwiększyła się w ciągu 11 tygodni (od 20 października) o 8 proc.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK