fortuna

Lech Poznań walczy w europejskich Pucharach

0

Lech Poznań walczy w europejskich Pucharach KKS Lech Poznań, który od obecnego sezonu wznowił współpracę z firmą bukmacherską BetClic, jest jedyną drużyną broniącą honoru polskiej piłki klubowej na arenie międzynarodowej. W czwartek 19 sierpnia drużyna ze stolicy Wielkopolski zagra na Ukrainie z Dnipro Dniepropietrowskiem w 4. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Rewanż zaplanowano na 26 sierpnia w Poznaniu, a zwycięzca dwumeczu awansuje do fazy grupowej LE. Pikanterii spotkaniu dodaje fakt, iż oba kraje są współorganizatorami jednej z największych imprez piłkarskich – Euro 2012. W przygotowaniach do turnieju lepiej wypada Polska, do której UEFA nie ma większych zastrzeżeń. Gorzej wyglądała sytuacja Ukrainy, której UEFA kilkukrotnie zwracała uwagę na problemy związane z infrastrukturą.

W szczególności chodziło o małą ilość baz noclegowych i słabo rozwiniętą komunikację. Michel Platini rozważał nawet pozbawienie Ukrainy organizacji turnieju. Na szczęście postępy w przygotowaniach zostały ostatnio pozytywnie ocenione przez sekretarza generalnego UEFA – Gianniego Infantino, który jest pełen optymizmu co do gotowości Ukrainy do EURO 2012. Który kraj wypadnie lepiej na boisku? Adam Konieczny z angielskiego bukmachera BetClic stawania na awans drużyny poznańskiego Lecha. „Każda drużyna w trakcie sezonu ma okres lepszej i słabszej gry.

Mimo nie najlepszego startu w Ekstraklasie, Lech ma ogromny potencjał. W BetClic zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie dlatego wznowiliśmy współpracę z poznańskim klubem. W końcu musi przyjść przełamanie i Lech zacznie grać na swoim normalnym poziomie. Dnipro, pomimo dobrego startu, przegrało ostatnie spotkanie i chyba złapało lekką zadyszkę. Może to wykorzystać Mistrz Polski. Przewagę Lechowi daje także fakt rozgrywania rewanżu na własnym stadionie. Wszyscy wiemy, że kibice z ul. Bułgarskiej potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę, która w znaczący sposób wpływa na grę Kolejorza.”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.