F1: Co dalej z Vettelem? Co z Kubicą?

0

O Formule 1 w Polsce robi się coraz głośniej a zainteresowanie kibiców rośnie. Miłośnicy F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy na tory Formuły 1, a na całym świecie opowiada się o następnych reformach technicznych, jakie powinny wejść od 2018 roku, a ponadto o ewentualnych transferach a także nowych kontraktach kierowców największych drużyn jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach F1?
Pewną spośród takich nowinek jest tarcza ochronna, jaka wzmocni kokpit kierowcy bolidu ale również będzie kolejną i jak twierdzą niektórzy wręcz niezastąpioną ochroną zdrowia kierowców bolidów. Od paru miesięcy FIA pracuje nad usprawnioną tarczą, jaka miałaby zastąpić system Halo chroniący głowę zawodnika w kokpicie. Oficjalne testy prototypu federacji ustalono na wrzesień, ale dzięki intensywnym pracom możliwe jest, iż już w wakacje odbędą się takie testy. Ogólnoświatowe władze chcą by od 2018 r użytkowano już tarczę ochronną, jednak gdy się nie uda, tymczasowo może zostać wydana zgoda na korzystanie z sprawdzonego przedtem systemu Halo.

Robert Kubica powróci do F1?
Z pewnością powrót ten, miałby spore znaczenie dla fanów sportu w Polsce, którzy z chęcią powróciliby do oglądania formula 1 stream, a powrót tenże z pewnością wiązałby się z powiększeniem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie jednak są to nieudokumentowane wiadomości, jednakże słowa z ust tak znanego dziennikarza jakim jest Anthony Rowlinson, komentator F1 Racing mogą cieszyć się optymizmem. Przypomnijmy, że polski kierowca zadebiutował w Formule 1 w 2016 r w wyścigu o Grand Prix Węgier. W ekipie BMW Sauber F1, Kubica niezwykle dobrze sobie radził, a najdoskonalszy moment zaliczył w 2008 r. Wtenczas Robert Kubica wygrał w Kanadzie swój jedyny wyścig w Formule 1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?
Sergio Marchionne , kierownik teamu F1 Ferrari, potwierdził po jednym z Grand Prix, iż kolejny kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy w 100% oraz oczekuje teraz wyłącznie na podpis zawodnika. W Ferrari widoczna jest obecnie fantastyczna atmosfera, a to za sprawą zadowalających rezultatów Vettela w bieżącym sezonie, a ponadto drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj zawodnicy mają natomiast aktualnie ważne kontrakty wyłącznie do końca tegorocznego sezonu, toteż coraz głośniej mówi się o kolejnych kontraktach, dużych sumach które będą zarabiać kierowcy Ferrari a ponadto o realnych transferach.

Eleven Sports z prawami na pozostałe dwa sezony
Od 2017 r wyścigi Grand Prix F1 emitują w Polsce stacje z rodziny Eleven Sports. Dość niedawno przedstawiciele kanałów telewizyjnych „Eleven” zadeklarowali, że uzyskali prawa do pokazywania Formuły 1 na pozostałe dwa sezony – 2018 i 2019.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK