fortuna

Bukmacher chce od Państwa 248 milionów ?!

0

Bukmacher żąda od Państwa 248 milionów €! Monachijski bukmacher Simon Springer, przyjmujący zakłady bukmacherskie, zażądał od Wolnego Państwa Bawaria, odszkodowania w astronomicznej wysokości prawie 250 milionów €. Jego adwokat twierdzi, że firma ma całkiem realne szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy.

W roku 2004 monachijska policja zrobiła wielką obławę na sieć kolektur Springera. Oddziały policyjne spektakularnie otoczyły osiem punktów przyjmowania zakładów sportowych, przeszukały je, rekwirując cały inwentarz. Jednocześnie zamknięto wszystkie konta bukmachera, zabezpieczając całą ich zawartość. Zarzut: to nielegalny hazard. Mimo że Simon Springer miał pozwolenie na działalność bukmacherską, państwo bawarskie uznało, że takie prawo przysługuje wyłącznie jemu.

O prawa do prowadzenia zakładów sportowych toczyły się sądowe boje między Springerem, a władzami Bawarii. Z jednej strony, Unia Europejska zezwala na działalność bukmacherską prywatnych przedsiębiorców, z drugiej strony – władze Bawarii obstają przy państwowym monopolu. Rozstrzygnięcia sądów na różnych szczeblach były w tej kwestii rozbieżne.

Przypadek Springera jest jednak szczególny: policyjna obława na kolektury uznana została przez sąd krajowy za środek niewspółmierny do ewentualnej winy przedsiębiorcy. To, co uczyniła policja, nie było po prostu niezbędne. W związku z tym sąd przyznał Simonowi Springerowi prawo do odszkodowania od państwa. Akcja policji zrujnowała bukmachera, Wartość jego firmy w roku 2004 rzeczoznawcy ocenili na 248 milionów euro – i takiego właśnie odszkodowania zażądał przedsiębiorca.

Bawarskie Ministerstwo Sprawiedliwości bada teraz sprawę. Uznało ono żądania Springera „w zasadzie” za słuszne, jednak… z sumy oczekiwanego przez bukmachera odszkodowania należałoby „skreślić sześć zer”. Adwokat Springera uznaje to za kpiny i zapowiada dalsze kroki prawne, nawet w Strasburgu.

Tymczasem Simon Springer założył nową firmę bukmacherską „Bet 3000” – w Gibraltarze. Jej działalność zamierza wkrótce rozszerzyć na Wolne Państwo Bawaria.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK