Bukmacher Bet-at-home wchodzi na giełdę w Warszawie

0

Bet-at-home.com to licencjonowany bukmacher z siedzibami w Austrii, Niemczech i na Malcie. W 2007 roku jego obroty wyniosły 494,2 mln euro wobec 334,7 mln euro rok wcześniej. Dochód wzrósł do 23,4 mln euro wobec 13,5 mln euro rok wcześniej.

Bet-at-home działa w branży gamblingowej już od paru dobrych lat i jest notowana na giełdzie we Frankfurcie i Wiedniu. W tej chwili przymierza się do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z 40% swoich akcji w ramach tzw. "dual listing", wynika z komunikatu ogłoszonego w czwartek przez spółkę. Wprowadzenie akcji na giełdę ma trwać do kilkunastu miesięcy.

"Docelowo planujemy, aby na GPW pojawiło się proporcjonalnie nawet do 40% akcji bet-at-home.com. Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych uatrakcyjni płynność naszych akcji, jednocześnie podnosząc wiarygodność spółki w oczach polskich użytkowników" – powiedział dyrektor ds. relacji inwestorskich spółki Wojciech Trzaska.

Bet-at-home.com podało, że polscy użytkownicy jej serwisów stanowią największą grupą graczy spośród 16 krajów, w których prowadzi działalność. Ich liczba do blisko 420 tys. zarejestrowanych kont. Do tej pory Polacy w pod względem liczebności, zajmowali drugie miejsce, zaraz po Austriakach.

Spółka bet-at-home.com na koniec pierwszego półrocza 2008 zanotowała dochód brutto na poziomie 19 mln euro. Polska wypracowała aż 21% tego wyniku i była najważniejszym rynkiem dla spółki.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.