Analiza: PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk

0

PlusLiga gwarantuje wielkie emocje i nie zabraknie ich na pewno w pojedynku w sobotnie popołudnie, kiedy zmierzą się ze sobą PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk. Faworytem według bukmacherów są bełchatowianie, ale ja uważam, że zajmujący wyższą pozycję w tabeli Trefl ma duże szanse na zwycięstwo.

Jak do tej pory Lotos wygrał wszystkie trzy rozgrywane pojedynki, przy czym zwyciężał w dziewięciu setach, a przegrywał w czterech. PGE Skra Bełchatów notuje dwie wygrane i jedną porażkę, choć przegrała również łącznie cztery sety – tak samo jak gdańszczanie. Problem w tym, że Skra oddała trzy z nich w jednym pojedynku, co zakończyło się porażką w całym meczu.

Warto jednak zauważyć, że zespół sponsorowany przez PGE poległ w starciu z nie byle jakim rywalem, bo z Resovią Rzeszów, czyli liderem PlusLigi.

"To był trudny mecz. Tak to jest przeciwko Resovii. (…) Moim zdaniem o wygranej w tym starciu zadecydował serwis. Kiedy dobrze zagrywaliśmy, wygrywaliśmy. W pewnym momencie w naszą grę wkradła się jednak dekoncentracja i nerwowość. Nie ma się jednak co zamartwiać. To tylko jeden mecz i jeszcze kawał sezonu przed nami." – komentował przegrany pojedynek z rzeszowskim klubem, przyjmujący Skry, Mihajlo Stanković.

Z kolei ostatni pojedynek Lotosu to wygrana z AZS-em Częstochowa 3:1. Tutaj najważniejszym elementem działającym na korzyść zwycięskiej drużyny było przyjęcie. Trefl przyjmował na skuteczności 67%. Dobrym porównaniem jest tutaj procent skuteczności pozytywnego przyjęcia najlepszych graczy z Częstochowy. Zanotowali oni dużo gorszy od rywali wynik – 52%.

PGE Skra jest w sobotnim pojedynku określana mianem faworyta, ale żadna statystyka nie potwierdza tego w pełni. Oczywiście, bełchatowianie mieli do tej pory trudniejszych rywali i łatwiej było o porażkę, ale Lotos też miał słabsze momenty w dotychczasowych pojedynkach, a jednak zdołał dowieźć w każdym z nich zwycięstwo.

Mój typ może być więc zaskakujący, ale ja stawiam na zwycięstwo Trefla Gdańsk 3:2.

Bet365 typuje na ten mecz 1,28 na PGE Skrę Bełchatów i 3,50 na Trefl Gdańsk.

PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk

PlusLiga – 4. kolejka

14.11.2015 r. – 14:45

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.