fortuna

Adamek vs Haumono głównym starciem na Gali w Gdańsku

0

Polscy fani pięściarstwa długo musieli czekać na następną galę z cyklu Polsat Boxing Night, wszak w końcu się doczekają kolejnego wieczoru z najwybitniejszymi rodzimymi bokserami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN oznakowana numerem „7”.

Seria Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na walki Tomasza Adamka, który na galach przygotowywanych poprzez tv Polsat wojował z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza w historii gala PBN), a także z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 r), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), a także Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 r).

W walce wieczoru na czerwcowej gali napotkamy po raz kolejny Tomasza Adamka. Przeciwnikiem Naszego mistrza będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, jaki może pochwalić się rekordem 24 wygranych, 2 remisów a także 3 porażek. Zasłużony „Góral” dysponuje za sobą aż 55 starć pięściarskich na ringach bokserskich zaś aż 50 wygranych starć.

Adamek po niezapomnianej klęsce z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 wojen. Początkowo okazywał wielką formę triumfując m.in. z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem a także ze Stevem Cunninghamem. W 2014 r nazbyt silny na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który zwyciężył poprzez jednolitą opinię arbitrów.

Sympatyczny „Góral” powrócił jednakże niesamowicie szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night na żywo, a konkurentem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował przeszłego już rekordzistę.
Drugim przeciwnikiem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tej rywalizacji zdecydowanym faworytem był „Góral” i nie zawiódł sympatyków – zwyciężył z Saletą po technicznej opinii arbitrów.

W 2016 roku na następnej gali Polsat Boxing Night tworzonej znowu w Krakowie, Adamek stoczył bójkę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z USA zaprezentował się niezwykle dynamiczniejszy i pokonał Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem osiągnął ogromną szansę rywalizacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy przeciwnik Adamka to 41-letni pięściarz, jaki w ostatnim momencie wygrywał wiele konfrontacji, jednakże w ostatniej spośród nich przegrał poprzez techniczny nokaut z aktualnym mistrzem WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem. Bitwa ta była jednak szansą dla Haumono na nabycie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono na żywo to z gwarancją wyjątkowa możliwość na zobaczenie zadziwiającej konfrontacji dwóch doświadczonych bokserów. Czy Polak zatriumfuje? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.
Na gali w Gdańsku zaboksują także między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) oraz Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to dzisiaj niezaprzeczalnie jedna z największych gwiazd krajowego pięściarstwa. Polak ma za sobą 27 konfrontacji, w których aż w 26 wygrywał. Przed rokiem po kapitalnej serii 26 wygranych kampanii, Polak stanął przed perspektywą uzyskania mistrzowskiego pasa WBO w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas skuteczniejszy okazał się Oleksandr Usyk, który zdeklasował krajowego czempiona przez jednolitą opinię sędziów. Oponentem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych pięściarzy w jego klasie wagowej. Walka ta ma odbudować Głowackiemu szanse na kolejną konfrontację o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to mocna mistrzyni, która do tej chwili zatriumfowała wszelkie stoczone walki. W najbliższej konkurencji, która dokona się 13. maja w Częstochowie, oponentką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Twórcy Polsat Boxing Night nie ujawnili jeszcze jaka zawodniczka będzie przeciwniczką Brodnickiej, jednakże również w tym wyjątku należy się spodziewać wspaniałego nazwiska.

Kolejny Polak który wojować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w własnej karierze miał już niemało dużych okazji na uzyskanie mistrzowskich pasów w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej, natomiast w poprzedniej spośród nich przegrał z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 roku. W poprzednich dwóch walkach Masternak wygrywał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym odbudował nadzieje kibiców na powrót do grona najświetniejszych bokserów. Oponentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali zobaczymy też jedną konfrontację, natomiast twórcy nie wyjawili nazwiska żadnego spośród nich. Należy aczkolwiek spodziewać się dwóch zawodników, jacy przekażą wielką walkę pod względem sportowym i będą atrakcyjnym wprowadzeniem do czterech głównych wojen wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 09.05.2017):
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – rywal nieznany
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – rywal nieznany
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK