fortuna

Już 24. czerwca walka Adamek – Haumono!

0

Krajowi fani boksu długo musieli wyczekiwać na następną galę z serii Polsat Boxing Night, jednakże w końcu się doczekają następnego wieczoru z najciekawszymi lokalnymi pięściarzami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN ustalona numerem „7”.
Seria Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się sporym zamiłowaniem, głównie ze względu na walki Tomasza Adamka, który na galach realizowanych poprzez tv Polsat wojował z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza gala PBN), oraz również z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 r), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), a również Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 roku).
W bitwie wieczoru na czerwcowej gali obejrzymy po raz następny Tomasza Adamka. Przeciwnikiem Rodzimego czempiona będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, który może pochwalić się rekordem 24 zwycięstw, 2 remisów oraz 3 przegranych. Doświadczony „Góral” ma za sobą aż 55 starć pięściarskich na ringach bokserskich i aż 50 zwycięskich pojedynków.
Adamek po pamiętnej porażce z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 walk. Początkowo okazywał znakomitą formę triumfując między innymi z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem a także ze Stevem Cunninghamem. W 2014 roku nazbyt wytrzymały na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który pokonał poprzez bezsprzeczną decyzję sędziów.
Popularny „Góral” powrócił jednakże wyjątkowo szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night live, a rywalem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował byłego już mistrza.
Kolejnym oponentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W owej potyczce zdecydowanym faworytem był „Góral” i nie zawiódł fanów – wygrał z Saletą po technicznej decyzji sędziów.
W 2016 r na następnej gali Polsat Boxing Night organizowanej znów w Krakowie, Adamek stoczył walkę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z e Stanów Zjednoczonych zaprezentował się decydująco mocniejszy i powalił Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem osiągnął wielką możliwość konfrontacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.
Najbliższy konkurent Adamka to 41-letni bokser, jaki w ostatnim okresie wygrywał mnóstwo konkurencji, jednakże w ostatniej spośród nich przegrał przez techniczny nokaut z bieżącym czempionem WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem. Rywalizacja ta była jednakowoż szansą dla Haumono na zdobycie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono live to z pewnością wielka możliwość na zobaczenie atrakcyjnej konfrontacji dwóch doświadczonych pięściarzy. Czy Polak zwycięży? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.
Na gali w Gdańsku zaboksują także między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) oraz Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).
Głowacki to teraz niezaprzeczalnie jedna spośród najistotniejszych gwiazd polskiego pięściarstwa. Polak ma za sobą 27 bijatyk, w których aż w 26 dystansował rywali. Przed rokiem po wyjątkowej serii 26 wygranych walk, Polak stanął przed sposobnością pozyskania mistrzowskiego pasa WBO w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas solidniejszy okazał się Oleksandr Usyk, który zdeklasował rodzimego mistrza przez jednolitą decyzję arbitrów. Oponentem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych bokserów w jego kategorii wagowej. Wojna ta ma odnowić Głowackiemu okazje na kolejną wojnę o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.
Ewa Brodnicka to absolutna mistrzyni, która do tej pory wygrała każde stoczone walki. W najbliższej konfrontacji, która dokona się 13. maja w Częstochowie, konkurentką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Realizatorzy Polsat Boxing Night nie ukazali jeszcze jaka zawodniczka będzie oponentką Brodnickiej, jednak także w tym przypadku należy się spodziewać popularnego nazwiska.
Kolejny Polak który współzawodniczyć będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w swojej karierze posiadał już kilka dużych możliwości na uzyskanie mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej, jednakowoż w ostatniej spośród nich przegrał z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 r. W minionych dwóch konfrontacjach Masternak zwyciężał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem oraz Alexandrem Kubichem, czym przywrócił nadzieje fanów na powrót do środowiska najlepszych pięściarzy. Oponentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.
Na gali zobaczymy dodatkowo jedną rywalizację, jednak pomysłodawcy nie wyjawili nazwiska żadnego z nich. Wypada jednakowoż spodziewać się dwóch zawodników, jacy przekażą ogromną konfrontację pod względem sportowym i będą wyjątkowym wejściem do czterech kluczowych walk wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 12.06.2017):
 
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – Brian Howard
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – Marisol Reyes
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK