UEFA walczy z manipulacjami w zakładach

0

UEFA czyli Europejska Federacja Piłkarska zapowiada utworzenie spec grupy, której jedynym zadaniem będzie wykrywanie manipulacji wynikami meczów pod dyktando bukmacherów, przyjmujących zakłady.

Bezpośrednim powodem, który przeważył szalę, stał się ustawiony w oczywisty sposób mecz piłkarski Czerno More Warna z VfB Stuttgart w rozgrywkach Pucharu UEFA. Aktualnie przeprowadzane są wyjaśnienia i przesłuchania osób zaangażowanych w ten piłkarski incydent.

Władze UEFA najwyraźniej straciły już cierpliwość i chcą wszelkimi środkami zaostrzyć walkę z oszustwami na stadionach. „Niestety, główną przyczyną manipulacji są bliskie związki i układy między szefami klubów, a przedsiębiorstwami z branży zakładów bukmacherskich” – powiedział rzecznik UEFA William Gaillard w niemieckim magazynie telewizyjnym „Fakt”. I dodał: „Po to właśnie powstaje nasz specjalny team do spraw zwalczania tej korupcji”.

Od prawie roku UEFA zajmuje się „prześwietlaniem” 15 meczów, co do których istnieją podejrzenia, że ich wynik nie był efektem sportowych zmagań, lecz raczej kalkulacji przy stolikach wpływowych bukmacherów.

Główną troską UEFA są zbliżające się piłkarskie Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie w roku 2012. Prezydent Michel Platini postawił sobie zadanie wyczyszczenia niezdrowej sytuacji w europejskiej piłce klubowej przed tą ważną konfrontacją drużyn narodowych.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.