KSW 33: To nie będzie pierwsze starcie Materli z Khalidovem!

0

Sobota 28. listopada ma być świętem sportów walki w Polsce. W oktagonie podczas KSW 33 odbędzie się walka między Michałem Materlą i Mamedem Khalidovem. Eksperci mówią, że taki pojedynek może się następny raz zdarzyć dopiero za wiele lat. Co ciekawe, nie będzie to jednak pierwsze w historii starcie Khalidova z Materlą!

Mamed Khalidov ma na swoim koncie aż 30 zwycięstw i tylko 4 porażki. 35-letni wojownik stanie naprzeciw właściciela pasa KSW wagi średniej – Michała Materli, legitymującego się bilansem 22 wygrane i 4 porażki.

Obaj panowie doskonale się znają i żaden nie chciał na początku, aby podczas gali KSW online doszło do pojedynku między nimi. Wojownicy są prywatnie przyjaciółmi i nigdy nie chcieli krzyżować rękawic podczas walki w stylu MMA.

"To była trudna decyzja, ale podjęliśmy ją wspólnie. Musimy teraz odstawić na bok emocje i przez 15 minut walczyć na poważnie. Musimy być profesjonalistami. Niech wygra lepszy." – mówi  o zbliżającym się pojedynku, Mamed Khalidov.

Materla – Khalidov online to według ekspertów walka, która długo może się nie powtórzyć. Obaj zawodnicy uznawani są bowiem za ścisłą czołówkę federacji KSW i jej najlepsze produkty ostatnich lat.

Co ciekawe, nie będzie to jednak pierwszy pojedynek między przyjaciółmi… Choć nie mówi się o tym zbyt głośno, Khalidov nie raz sparował już z Materlą i przebył z nim też walkę "na powalenia" w 2006 roku. Dokładnie na rok przed tym jak Mamed dołączył do KSW, spotkał się na macie ze szczecinianinem w finale mistrzostw Polski w "grappligu" – czyli właśnie walce na chwyty,  obalenia, rzuty, duszenia, dźwignie itd.

W tamtym pojedynku lepszy okazał się Khalidov, który pokonał Materlę zakładając dźwignię na staw łokciowy rywala.

Wszystkie walki KSW 33:

Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)

Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)

Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)

Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)

Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)

Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)

Aziz Karaoglu – Maiquel Falcao (-84kg)

Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)

Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.