Analiza: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Banimex Będzin

0

Kolejne pojedynku trzeciej kolejki PlusLigi zostaną rozegrane w Święto Niepodległości. O 17:00 naprzeciw siebie staną ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z MKS-em Banimex Będzin. Ambitna drużyna z Będzina zapowiada, że spróbuje zrobić niespodziankę swoim kibicom i wygrać z faworyzowaną ZAKSą.

Jeszcze w 2013 roku MKS stawiał sobie cele, z których wielu fanów siatkówki śmiało się w głos. Drużyna założyła sobie, że w ciągu dwóch lat zapewni sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i będzie walczyć w niej o jak najwyższe lokaty. Już tutaj można doszukiwać się ogromnej ambicji zespołu z Będzina, bowiem ekipa już w następnym sezonie awansowała do PlusLigi, a jutro będzie walczyć z jedną z najlepszych drużyn w Polsce.

Jak na razie ekipa MKS-u przegrała swoje dwa dotychczasowe mecze w tym sezonie. Z kolei drużyna z Kędzierzyna-Koźle  oba pojedynki wygrała, przegrywając tylko w dwóch z ośmiu setów.

Co ciekawe, po ostatnim pojedynku drużyny z Będzina z PGE Skrą (przegranym 0:3), trener zwycięskiej drużyny sporo chwalił młody team. "Rozegraliśmy dobre spotkanie, tylko w niektórych momentach szło nam nieco gorzej. Traciliśmy energię i koncentrację, a drużyna z Będzina świetnie to wykorzystywał. Wywierali na nas presję, dlatego cieszę się, że w ogóle potrafiliśmy wygrać każdy z setów." – komentował pojedynek z MKS-em, trener Skry – Miguel Falasca.

ZAKSA w poprzednim starciu grała z kolei z drużyną ze stolicy, czyli AZS Politechniką Warszawską. Choć liczyłem na bardziej wyrównany pojedynek, to ekipa z Kędzierzyna-Koźle bez problemu rozgromiła rywali 3:0.

"Pomimo wyniku to był bardzo trudny pojedynek. Cały czas jesteśmy na etapie zgrywania się i zawsze może coś pójść nie tak. Tym bardziej, że na różnych poziomach przygotowania są też nasi poszczególni zawodnicy. Musimy dawać z siebie wszystko, żeby wygrywać w najbliższych meczach." – mówił szkoleniowiec kędzierzynian, Ferdinando De Giorgi.

W drugim secie AZS miał już nawet piłkę setową, jednak ZAKSA zdołała wybronić się, wywalczyć przewagę i w końcu również tego seta zakończyć wygraną.

Bet365 typuje na ten mecz 1,04 dla ZAKSy Kędzierzyn-Koźle i 9,00 na MKS Banimex Będzin. Jeśli jednak ekipa Banimexu postawi trudne warunki swoim rywalom, to faworyci mogą stracić pewność siebie i zacząć się gubić. W końcu nie trudno o pomyłki, kiedy zawodnicy nie są ze sobą jeszcze zbyt dobrze zgrani. Problemy mogą pojawić się też w rotacji trenera De Giorgi’ego, jeśli trudno określić na ile fizycznie do bardziej wyrównanego pojedynku przygotowani są niektórzy gracze.

Kędzierzyn-Koźle – MKS Banimex Będzin

PlusLiga – 3. kolejka

11.11.2015 r. – 17:00

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.