Analiza: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom

0

Już w poniedziałek, po długiej przerwie, wystartuje PlusLiga. Jednym ze spotkań otwierających siatkarskie rozgrywki 2015/2016 będzie starcie pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Cerradem Czarnymi Radom.

Kędzierzynianie od lat są bardzo silną drużyną, a tego lata dokonali jeszcze wielu ważnych ruchów, które miały pogłębić skład i dodać do rotacji graczy, którzy będą spełniali ściśle im wyznaczone zadania. Do składu trafili na przykład dwaj Francuzi – Benjamin Toniutti i Kevin Tillie.

Szeregi ZAKSY wzmocnili również mistrzowie świata z kadry – Rafał Buszek i Dawid Konarski. Dodatkowymi wzmocnieniami są też Patryk Czarnowski i Paweł Zatorski. Nie można jednak też zapomnieć o minusach, czyli nazwiskach, których w składzie drużyny z Kędzierzyna-Koźle już nie zobaczymy. W ekipie zabraknie bowiem Nimira Abdel-Aziza, Pawła Zagumnego, Krzysztofa Zapłackiego, czy Lucasa Loha.

W sparingach przedsezonowych drużynie nie poszło tak dobrze, jak zapowiadały to letnie transfery. ZAKSA w turnieju rozegranym w Raciborzu przegrała dwa pierwsze starcia – 1:3 z Effectorem i 1:3 z chińskim Shan Dong Shanghai. Zwyciężyć udało się dopiero z Duklą Liberec 3:1.

Z kolei Cerrad Czarni latem zdołali podpisać kontrakt z Arturem Szalpuką, a następnie ściągnęli do siebie 19-letni talent w postaci Jakuba Zwiecha. Z wypożyczenia wrócił Łukasz Zugaj, a w głębię składu zwiększyli jeszcze Patryk Szczurek oraz Radosław Zbierski.

W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami, ekipa z Radomia straciła ze swojego składu Jakuba Wachnika, Michała Kędzierskiego, Dirka Westphala, Kamila Gutkowskiego, Mikko Oivanena i Jacka Ratajczaka.

W trakcie przygotowań do rozgrywek 2015/2016 Czarni często grali bez podstawowych zawodników, ale sparingów zaliczyli sporo. Na starcie wygrali na Słowacji trzy mecze z rzędu, później wystąpili jeszcze w kilku turniejach w Polsce i w zdecydowanej większości spotkań to oni byli górą.

"Jest dobrze. Tak jak wszystkie poprzednie, ostatni tydzień też ciężko przepracowaliśmy. Na treningach i w sparingach nasza gra wyglądała bardzo dobrze.Wiemy jednak, że to nie były mecze o stawkę i pojedynek z ZAKSĄ może wyglądać zupełnie inaczej. Liczymy na doping kibiców. Fani zawsze byli naszą przewagą." – mówił drugi trener zespołu z Radomia, Robert Prygiel.

Bet365 na ten mecz typuje 2,50 na Czarnych Radom i1,50 na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga

02.11.2015 r. – 18:00

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.