Analiza: Korona Kielce – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

0

Przed nami czternasta kolejka piłkarskiej ekstraklasy, a w niej starcie Korony Kielce z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Jak do tej pory ekipa z Kielc zajmuje szóstą pozycję w lidze, a drużyna z Niecieczy plasuje się na pozycji jedenastej.

Popularni "Złocisto-krwiści", czyli kielecka drużyna, są sporym zaskoczeniem tego sezonu i wciąż nie zostali jeszcze pokonani w starciu wyjazdowy. Niestety, tak dobrze nie jest już w spotkaniach u siebie. Ostatni raz na swoim obiekcie wygrali w… pierwszej kolejce z Jagiellonią Białystok. Czy Koronie uda się przerwać złą passę na Kolporter Arenie?

Obecny trener Korony, Marcin Brosz twierdzi, że jego zespół jest w stanie przełamać niekorzystną serię: "Pierwszy mecz z Jagiellonią pokazał, że jeżeli będziemy zdeterminowani, możemy walczyć o zwycięstwo. Z kolei mecz z Bielskiem udowodnił, że stwarzamy dużo dobrych sytuacji. Musimy być zmotywowani i tworzyć sytuacje, a bramki zaczną padać.".

Podobno taktyką na zwycięstwo z Termalicą jest gra w bocznych sektorach, gdzie zawodnicy mają ogrywać rywali jeden na jeden, wyciągać obrońców z pola karnego i stwarzać w ten sposób sytuacje podbramkowe.

Zawodnikiem, na którego w dużej mierze stawia Marcin Brosz w najbliższym pojedynku jest Łukasz Sierpina. Gracz w ostatnich meczach wypadał naprawdę dobrze, ale nie był w stanie wykorzystać stwarzanych sobie sytuacji. "Jestem zły, że piłka nie chce wpaść do bramki, ale nie ma się co załamywać. W tym tygodniu pracowaliśmy nad skutecznością i wierzę, że to przyniesie efekty." – mówił Łukasz Sierpina.

Obie drużyny spotkały się ze sobą w lipcu, kiedy rozegrały sparing. Wtedy górą była Korona, która zwyciężyła 3:1.

Bet 365 typuje na ten mecz 2,25 na Koronę Kielce, 3,20 na remis i 3,20 na zwycięstwo zespołu z Niecieczy.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Korona Kielce

Ekstraklasa

02.11.2015 r. – 18:00

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.