fortuna

[01.04.2013] Mocne Zagłębie podejmuje Chorzowian

0

 

 

W 20 kolejce Ekstraklasy spodziewam się kolejnego kompletu punktów dla Zagłębia Lubin. W niedzielnej odsłonie rozgrywek podejmą Ruch Chorzów. I muszą być faworytem tego starcia.

Po 19 kolejkach Lubinianie zajmują 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Ich niedzielny rywal zajmuje dopiero 14 miejsce w Ekstraklasie dzięki 19 oczkom. Mało jak na Wicemistrza z poprzedniego sezonu ligowego.

Chorzowianie zajmują ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie w Ekstraklasie. I pewnie nie spadną, ale tylko dlatego, że ich potencjalni rywale nie należą do mocarzy ligowych, choć na wiosnę zaczynają punktować. Podbeskidzie z 6 punktów z całej jesieni zrobiło już 11, Bełchatów natomiast też dopisał do swojego konta 4 oczka i ma cih już 10. Jeśli nagle zaczną wygrywać to niewykluczone, że zagrożą Chorzowianom w tabeli. Tym bardziej, że Ruch ma słaba rundę wiosenną. Wygrali wprawdzie u siebie z Widzewem, ale to goście sprawiali lepsze wrażenie na początku spotkania – przegrali na własne życzenia szybko osłabiając liczebność swojej drużyny. Przyszła jednak weryfikacji poczynań Ruchu – Chorzowianie ulegli u siebie Lechowi 0-4 i zremisowali 1-1 ze Śląskiem (dość szczęśliwie trafiając do siatki rywala w doliczonym czasie gry) oraz odnieśli porażkę w Kielcach z Koroną 2-1.  4 mecze i 4 punkty nie powalają na kolana – Ruch to przecież Wicemistrz Polski, którego skład kadrowy niewiele się zmienił.

Wiosną odżyli natomiast Lubinianie. Zagłębie na wyjazdach już nie przegrywa (remisy w Gliwicach i w Łodzi z Widzewem), zaś u siebie punktuje rywali. W Lubinie wiosną strzelili już 5 goli, ogrywając Pogoń Szczecin i Jagiellonię Białystok. W niedzielę są dla mnie murowanym kandydatem do zwycięstwa. Typuję wygraną gospodarzy.

Kurs na Zagłębie wynosi 1.75, remis jest wyceniany po 3.60, zaś za wygraną Ruchu Bwin płaci 4.25.

   Już teraz otwórz darmowe konto na Bwin i odbierz swój bonus

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.