Płatności online – wpłaty – wypłaty

 

 Płatności internetowe – wpłat do bukmacherów online***
 

Bezpie-czeństwo Szybkość wpłaty Promocje Prostota użycia Witryna Obsługa Łącznie
Karty kredytowe  4*  4  1  5  -**  -**  14
Przelewy24  5  5  1  5  4+  5  25
Paysafecard  5  5  5  5  5  5  30
Netteler  5  4-  1  3  3 4  20
Moneybookers  5  4  1  3  3  4  20
Clickandbuy  4  4+  1  4  4  4  21
Click2pay  4  4+  1  4  3  5  20
Przelew bankowy  4  2  1  3  -**  -**  10
Ukash  4  4+  1  5  2  2  18

 * Wszystkie noty pisane są w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza najwyższą ocenę.

** Karty kredytowe nie mają uniwersalnej strony, nie można jej więc ocenić.

*** Metody płatnicze zaciągnięte z popularnego bukmachera, firmy Betsson

PODSUMOWANIE TABELI: GRUDZIEŃ 2010

Wymienionych 9 możliwości płatniczych to obecnie najbardziej popularne formy wpłat u bukmacherów. Korzystają z nich niemal wszyscy, a niewątpliwie każdy powinien je mieć i wydaje się jedynie kwestią czasu, jak pozostali [buki] dołączą wspomniane metody do własnych systemów, idąc za Betsson, bwin, bet-at-home/

Jak to w ogóle jest z popularnością wymienionych metod? Nie ma co ukrywać, że największym standardem, najczęściej wybieranym przez użytkowników, jest forma Przelewów24, ogólnodostępna, prosta w obsłudze, szybka i niezawodna, a przy tym, tak jak widać w powyższej tabeli – bezpieczna. Na stu spytanych użytkowników, dziewięćdziesięciu z nich odpowie, że właśnie Przelewy24 są ich pierwszym wyborem [dane własne – przyp.red]. Czy to dziwne? Absolutnie nie. Po pierwsze dlatego, że ludzie się przyzwyczajają, po drugie, jak już wspomnieliśmy, ta możliwość jest tylko, i aż, najlepsza. Bez dwóch zdań. Na ich niekorzyść może wpływać jedynie zbyt mocno rozbudowana witryna, lub brak promocji, ale akurat z tym problemem borykają się wszyscy, prócz paysafecard. No właśnie, a co to właściwie jest, i czemu jest tak wysoko?

paysafecard to metoda przedpłacona, która tak na dobrą sprawę wybiła się wśród polskich użytkowników dopiero w tym roku. Nie bez powodu uważamy jednak, że ich miejsce jest przed Moneybookers czy popularnym Nettelerem. paysafecard nie tylko jest bezpieczny, ale również szybki i prosty jednocześnie. Do tego dodajmy liczne promocje, dobrą obsługę klienta i przyjemną dla oka witrynę, która nikogo nie odstraszy, a jedynie zaprosi do ponownych odwiedzin. W tabeli punktowej prowadzi, naszym zdaniem jednak zajmuje miejsce drugie, głównie dlatego, że jest to jedynie metoda używana do wpłacania. paysafecard bowiem to nie elektroniczny portfel jak MB, nie dokonamy na niego wypłaty! A szkoda.

A skoro o Nettelerze i Moneybookers. Wielu pokerzystów i hazardzistów uważa te formy za najlepsze. Wystarczy przejrzeć działy płatnicze przypadkowego fora, królują tam obie te możliwości. Na dobrą sprawę nie mogę zrozumieć tego fenomenu. Ich witryny są mosiężne, spolszczenia często prowadzone fatalnie, a procedury mogą trwać dłużej niż byśmy tego chcieli. Być może wyolbrzymiam sprawę, ale dla nowicjusza, MB w użyciu jest po prostu trudne. Na ich korzyść przemawia jednak na pewno możliwość, której brakuje w paysafecard, czyli wypłaty na swój login [konto] czy niezwykle bezpieczny proces wykonywania wszystkich realizacji. System dokładnie sprawdza co i czemu robimy, poza tym gracze, którzy wypłacają większe stawki, mogą być pewni, że „nie przyczepi” się ich żaden bank, bo takie przypadki przecież już chodziły po ludziach.

W Clickandbuy czy Click2pay nie bawi się zbyt wielu graczy. Nie mamy jednak wątpliwości, że i te formy są godne wspomnienia, szczególnie ta druga, w której obsługa pracuje całą dobę, spolszczenie jest całkowicie przyjazne,a procedura bezpieczna i szybka. Wadą Clickandbuy jest za to brak owego spolszczenia polskiego wydziału, mimo iż – przynajmniej w teorii – strona posiada nasz język.

Karty kredytowe, przelew bankowy i ukash to natomiast formy, które w naszych oczach są najmniej korzystne. Żeby jednak była jasność, opinie panujące na temat tych możliwości płatniczych są sprzyjające i nie ma tu absolutnie mowy o odradzaniu, jeśli już korzystacie z ich usług. Czemu jednak są u nas najniżej? Zgubienie karty kredytowej może się źle skończyć, procedura przelewów bankowych trwa zbyyyyyt długo, natomiast ukash od – o ile pamięć nie zawodzi – półtora roku posiada wersję beta strony, która nadal jest źle tłumaczona, nie powykańczana i często w Firefox’ie się rozjeżdża. Nie mówiąc o kwestii witryny ukash.pl, która… zresztą sprawdźcie sami!

NASZ RANKING PŁATNOŚCI:

Pozycja Rodzaj płatności
1 Przelewy24
2 paysafecard
3 clickandbuy
4 Moneybookers
5 Netteler
6 click2pay
7 ukash
8 Karta kredytowa
9 Przelew bankowy

 

RG

UWAGA: Prosimy pamiętać, że powyższa opinia jest subiektywnym zdaniem autora na temat metod płatniczych dostępnych w polskich bukmachera i nie jest oficjalnym stanowiskiem Betglob.pl

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK