Zakłady sportowe – informacje dla początkujących graczy

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero chce rozpocząć grę w zakładach sportowych, musisz poznać na sam początek najpopularniejsze rodzaje zakładów, które oferowane są przy obstawianiu meczów piłki nożnej, koszykówki, tenisa i innych dyscyplin sportowych.

Typ na zwycięzcę 1X2

Jest to najpopularniejsza forma zakładów, w której gracz typuje na zwycięstwo jednego z zespołów lub remis. W niektórych sportach np. siatkówka czy tenis, forma zakładu jest uproszczona do wersji 12, gdzie możliwe są tylko dwa zdarzenia – wygrana jednego zespołu/zawodnika lub drugiego. Jest to najprostsza metoda typowania zakładów, której z pewnością na początku będziesz najczęściej używać.

Promocja powitalna na start?

Warto również sprawdzić ofertę powitalną bukmachera, ponieważ wiele z nich np. wystarczy podać w kod promocyjny, dzięki któremu otrzymać dodatkowe pieniądze na grę, nawet do 200 złotych. Bardzo często dla nowych graczy oferowane są także tzw. zakład bez ryzyka, w którym osoba typuje na zdarzenie z możliwymi trzema rezultatami (np. 1X2). Jeśli zakład będzie przegrany, gracz otrzymuje zwrot stawki. To tylko niektóre z dostępnych promocji, jakie oferują najlepsi bukmacherzy.

Powyżej/Poniżej (Over/Under)

Zakłady, w których typująca osoba obstawia czy np. w danym meczu piłki nożnej liczba strzelonych goli będzie powyżej lub poniżej pewnego progu (1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd.). W piłce nożnej zakład ten oferowany jest na pełne 90 minut spotkania a także tylko na 1. połowę lub tylko na 2. połowę. W siatkówce typy over/under mogą dotyczyć liczby rozegranych setów, a także punktów w całym spotkaniu. Oprócz progów "połówkowych", oferowane są też progi całkowite np. typując zakład powyżej 3 goli – gracz wygrywa jeśli padnie powyżej 3 bramek a jeśli będą równo 3 trafienia, otrzymuje zwrot zakładu.

Inne rodzaje zakładów

Zaliczane są do nich m.in. handicap azjatycki, handicap europejski, rezultat do przerwy/na koniec meczu, dokładny wynik, czy obie drużyny strzelą i wiele innych. Ich dostępność uzależniona jest od bukmachera, niektórzy z nich oferują tylko podstawowe rodzaje zakładów a inny bardziej urozmaicone.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK