Rodzaje zakładów sportowych online

0

W następnej części artykułu o sposobach zawierania zakładów zaprezentujemy kolejne, pewnie mniej rozpowszechnione niż 1X2, Over/Under czy Handicap, ale równie wspaniałe metody typowania zdarzeń sportowych. W niniejszym artykule zaprezentujemy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy określony wynik.

Podwójna szansa
Jest to typ zakładu opierający się na tym, iż określone zdarzenie może zakończyć się trzema rezultatami. Znakomitym przykładem będzie tu 1X2, jaki określa to czy wygra 1. Ekipa, czy będzie remis lub zwycięży druga Drużyna. Dokładając do owego podwójną możliwość, bookmaker proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej ekipy lub remis), X2 (wygranie 2. ekipy lub remis) i 12 (wygranie 1. drużyny lub zwycięstwo drugiej ekipy). Przykład spotkania: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Gracz stawia kupon z zakładem na to wydarzenie 1X (zatriumfuje Bayern lub będzie remis). Spotkanie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony zakład jest wówczas zwycięski! Jeżeli padłby remis, podobnie kupon byłby wygrany. Zaledwie w wypadku zwycięstwa Borussii Dortmund użytkownik przegrałby ten kupon.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich sformułowań Half Time a także Full Time. Zgłaszając kupon szacuje się rezultat meczu do przerwy i ostateczny. Wnosząc taki typ, klient obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie oraz jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, natomiast ostateczny wynik będzie korzystny dla drużyny Arsenalu). W początkowej części wydarzenia był remis 1:1, zaś w następnej połowie Arsenal zdobył kolejnego gola i wygrał spotkanie. Twój kupon okazuje się zwycięski – do przerwy widniał remis natomiast wydarzenie ostatecznie wygrał Arsenal. Zaznajom się z promocjami a także bonusami bukmacherów oraz w kolejnym kroku otrzymaj np. fortuna oferta 10 za darmo na wstęp. Praktycznie wszystkie firmy bukmacherskie dają dla nowych graczy darmowy zakład, dodatek powitalny lub zakład bez ryzyka.

Dokładny wynik
Jest to jeden spośród niezwykle ryzykownych rodzajów zakładów. Możliwości precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego spotkania jest niesamowicie wiele. Ma to swoje plusy ale też minusy – kursy są wielkie i możliwe wygrane wysokie, jednak też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego rezultatu jest znacznie niskie. W takim zakładzie klient typuje po prostu dokładny wynik wydarzenia – i wyłącznie w przypadku gdy go trafi zwycięża, nawet minimalnie inny rezultat sprawia, iż zakład jest przegrany. Przykład zakładu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie wydarzenia gracze z Poznania wygrywają 1:0, ale w drugiej połowie Legia odwraca losy wydarzenia i zdobywa dwa gole a także zwycięża wydarzenie 2:1. Klient typujący taki wynik zwycięża zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to również niezmiernie popularny gatunek zakładu, w jakim należy ustalić czy w danym wydarzeniu obie załogi zdobędą choćby po golu czy też nie. Typ owy jest bardzo często wykorzystywany w wydarzeniach dwóch ogromnie wyrównanych i ofensywnie grających zespołów. Wtedy wyjątkowo prawdopodobne jest to, iż obie ekipy strzelą bramki a mecz skończy się wysokim rezultatem. Wybierając taki zakład warto przemyśleć ostatnią formę strzelecką obydwu drużyn a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK