fortuna

Rodzaje zakładów sportowych (cz.1)

0

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością szukasz informacji jakie są najpopularniejsze modele zakładów na mecze a także jakie są oferty zawierania zakładów. Tenże artykuł da ci zrozumieć na czym polegają i jakie istnieją modele zakładów.

1X2

Jest to od zawsze najczęstsza forma zakładów oferowana przez bukmacherów. Typer obstawia na wygraną którejś z ekip bądź remis. Niektóre dyscypliny sportowe charakteryzują się natomiast tym, iż pojedynek nie może zamknąć się remisem np. tenis. Wtedy typ zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema ewentualnościami (1 albo 2) i możliwe są wówczas dwa wyniki – wygrana jednego albo drugiego zawodnika. Warto też przy sposobności powiedzieć o tym, iż bardzo dużo bookmakerów oferuje początkowy bezpłatny kupon jeżeli typer gra na zdarzenie z trzema możliwymi skutkami. Wtenczas użytkownik może umieścić typ a jeżeli okaże się on przegrany, bukmacher zwraca całkowitą kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under

Po polsku zakład ten definiowany jest jako powyżej/poniżej i reguluje on zakład typera który określa czy w konkretnym meczu, lub w wybranej jego części padnie więcej czy poniżej pewnej ilości goli. Wybierając więc wydarzenie sportowe dostaje się od firmy opcję doboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Typer typując wydarzenie wybiera jedyną spośród przedkładanych możliwości – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) konkretnej ilości goli. Tak jak już napomknęli, zakład ów może dotyczyć pełnego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony okres gry) a też na pierwszą połówkę lub drugą połówkę. W siatkówce dodatkowe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) pewnej ilości setów a dodatkowo punktów w całym spotkaniu bądź pojedynczym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów powszechnie wyszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wtenczas typując np. powyżej 3 goli – jeśli padną 4 gole użytkownik wygrywa, jeśli będą 3 bramki stawka zakładu zostaje przekazana dla klienta Jeżeli nie chcesz ryzykować osobistych pieniędzy odrazu starcie gry, warto zapoznać się z jednym z portali jaka proponuje wszystkie bonusy od bukmacherów – https://www.mecze24.pl/bonusy-bukmacherzy, dzięki którym będziesz mógł postawić bez ryzyka, dostać nieodpłatne pieniądze na indywidualny początkowy kupon lub podwojenie pierwotnego depozytu.

Handicap

Jest to także ogromnie popularny typ zakładu, w którym bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed startem spotkania którejś z ekip pewną wielkość bramek. Gole te na zakończenie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywane jest spotkanie Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – zakład więc jest zwycięski, ponieważ drużyna z Madrytu zwyciężyła z przeciwnikami, różnicą goli powyżej 3.5.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.