fortuna

Kurs bukmacherski na przykładzie bet365 cz.6

0

Zagrożenia wynikające ze specyfiki gry w zakładach wzajemnych

W otaczającej nas rzeczywistości pełno jest zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą w diametralny sposób zmienić los przeciętnego Kowalskiego – Kontrahent nie zapłaci za zapłacone towary, nieszczęśliwy zbieg okoliczności.Także zakłady sportowe ze względu na swoją specyfikę nie są wolne od czynnika ryzyka – przede wszystkim ze względu na fakt, iż w ramach rozgrywki posługujemy się własnymi pieniędzmi. Dzisiaj wspólnie przyjrzyjmy się, jakie zagrożenia czekają na gracza i które dyscypliny są szczególnie ryzykowne.

 

 
Kontuzje zawodników w tenisie ziemnym

Kontuzje uczestników zawodów są największym problemem typerów tenisa ziemnego. W przypadku sportów zespołowych (siatkówka, piłka nożna) w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia jednego z zawodników, trener ma możliwość zastąpienia go innym sportowcem. Inaczej sytuacja wygląda w sportach, w których zmiana zawodnika nie jest dopuszczalna, przykładowo w tenisie. W przypadku, gdy nasz faworyt w ogóle nie wyjdzie na kort i podda mecz bez gry, bet365 zwróci nam postawioną stawkę, a sam zakład pozostanie nierozstrzygnięty z duchem zasady fair play. Inaczej sytuacja wygląda w momencie, gdy zawodnik dozna kontuzji w trakcie rozgrywania meczu i zrezygnuje z jego kontynuowania (komenda retired). W takim przypadku rozgrywka kończy się zwycięstwem rywala, a nasz zakład na faworyta nie kończy się pomyślnie. Typy bukmacherskie odnoszą się bowiem do zwycięstwa w meczu, bez względu na fakt, jak tryumf osiągnięto.

Kobiety i juniorzy

Jak pewnie zauważyłeś, rozgrywki zespołowe w których biorą udział kobiety i juniorzy, są wyżej wyceniane przez bukmacherów. Bierze się to z prostego założenia. Mecze rozgrywane przez kobiety i juniorów cechują się dużo większą zmiennością, a co za tym idzie ryzykiem. Przykładowo, podczas meczu piłki siatkowej mężczyzn niezbyt często zdarza się, by jedna z drużyn zdobyła pod rząd więcej niż 3 punkty. Wynika to ze specyfiki gry – jest dużo bardziej siłowa, a przez to widowiskowa. W przypadku juniorów i kobiet mamy do czynienia z grą, której wynik niekoniecznie zależy od siły uderzenia piłki, a błędy są na porządku dziennym. Poza tym nie można zapomnieć, iż juniorzy to sportowcy, którzy dopiero uczą się dorosłej gry, co wpływa na wzrost wahań i nieprzewidywalność rozgrywki. Z tego też względu bukmacherzy oferują wyższe typy na mecze kobiet i juniorów w grach zespołowych niż na podobne mecze rozgrywane przez mężczyzn. Decydując się na obstawienie typu odnoszące się do ww. zakładu pamiętaj, by nie obstawiać całej będącej w Twojej dyspozycji kwoty pieniędzy.

 

 

Błędy w wynikach

Praktycznie każdy bukmacher działający w sieci oddaje do dyspozycji graczy dział live, w którym uczestnicy gry mogą na bieżąco śledzić wyniki wydarzeń sportowych i dodatkowo elastycznie do sytuacji dawać swoich typy. Nawet tutaj na graczy czekają niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym wywiązywaniem się bukmacherów ze swoich obowiązków. Często zdarza się, iż wynik podawany na tablicy lub czas gry są nieaktualne czy wręcz błędne. Oczywiście nie mówimy tu o sytuacji, gdy mamy do czynienia ze zwykłymi opóźnieniami z nanoszeniem wyników punktowych przez obsługującego zakład bukmachera. Niejednokrotnie miałem do czynienia z sytuacją, gdy bukmacher błędnie dodawał gola jednej z drużyn i stawiałem nietrafione później typy w oparciu o ten wynik. Oczywiście, trudno tu zarzucić bukmacherom świadome wprowadzanie graczy w błąd – raczej mamy tu do czynienia z czynnikiem ludzkim. Dlatego każdy z bukmacherów zabezpiecza się przed roszczeniami ze strony graczy umieszczając informację, iż nie bierze odpowiedzialności za poprawność wyników, którymi się posługuje w swojej ofercie live. Przed obstawienie danego zakładu sprawdź w innym niezależnych źródle, czy aktualny wynik jest identyczny jak ten podawany przez Twojego bukmachera.

Pułapki wynikające z braku wiedzy

Zapewne pamiętasz ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, podczas której mogliśmy oglądać pojedynki między Realem Madryt a Tottenhamem i Interem Mediolan a Schalke. Jak pamiętasz, Real wygrał 4:0, zaś Inter uległ Niemcom 2:5. Przed tymi wydarzeniami bukmacherzy szansę obu gospodarzy wyceniali na podobnym poziomie, ok. 1,5 . Wydaje mi się, że oferta bukmacherów nie była do końca przemyślana. O ile dobra postawa Realu w lidze hiszpańskiej i upragniony awans do ¼ LM mogły przemawiać za faworyzowanie gospodarzy w meczu z Anglikami, to ocenia Interu powinna była być zgoła odmienna. Włosi słabo prezentowali się w lidze, a sam awans wywalczyli w dość nieoczekiwany sposób. W związku z tym pamiętaj, by obstawienie danego typy zawsze było poprzedzonej dokładną analizą przedmeczową. Statystyka jest sprzymierzeńcem gracza – dlatego korzystaj z niej ! Na potwierdzenie moich słów zajrzyj tutaj, gdzie przewidziałem, iż Inter we wspomnianym meczu nie sięgnie po zwycięstwo.

Co w 7. części cyklu ?

Po lekturze dotychczasowych artykułów z cyklu kursu bukmacherskiego na podstawie oferty bet365, który przygotował dla Ciebie zespół betglob.pl, jesteś już świadomy, które dyscypliny sportu należy szczególnie wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu swojej przygody z zakładami sportowymi. Ostrzegliśmy Ciebie także przez największymi zagrożeniami, z jakimi możesz mieć do czynienia w grze. Wkrótce przyjrzymy się bliżej zakładom w ramach polecanych przez nas dyscyplin sportowych.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK