fortuna

Kurs bukmacherski na przykładzie bet365 cz.3

0

Niniejszy artykuł stanowi kontynuację kursu bukmacherskiego na przykładzie oferty bet365, jaki przygotował portal www.betglob.pl dla swoich użytkowników.
W poprzednich artykułach, który znajdziecie tutaj i tutaj , znajdziecie wprowadzenie do kursu i analizę serwisu bet365. Przeczytaj je uważnie, zanim rozpoczniesz lekturę dzisiejszego artykułu!

Rodzaje zakładów, czyli o co w tym wszystkim chodzi

Tak jak większość grup społecznych i kulturowych, także bukmacherzy mają swój slang, który znacznie skraca czas komunikacji między graczami , a także stanowi o atrakcyjności danego obszaru. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej typom zakładów oferowanych przez bukmachera bet365 – na przykładzie wydarzenia piłkarskiego, siatkarskiego i tenisowego.

Po otworzeniu strony bet365, przejściu do zakładki Sporty na górze i wyborze dyscypliny Piłka nożna po lewej stronie, wybieramy rozgrywki Polska – Ekstraklasa. Pierwszym wydarzeniem, na które bukmacher przyjmuje typy, jest właśnie mecz Arka – Zagłębie. 

Najpopularniejszym i najbardziej przejrzystym zakładem jest typ na końcowy wynik meczu. Bet365 w ramach zakładu Wynik końcowy umożliwia zakład o zwycięstwo gospodarzy (tzn. typ na „1”), na remis („X”) lub na wygraną gości („2”). Jak widać, w przypadku tego typu zakładu możliwe jest obstawienie jedynie jednego rezultatu wydarzenia sportowego.

Bardzo atrakcyjną ofertą są także zakłady typu Podwójna szansa. W tym przypadku kursu oferowane przez bukmachera są zdecydowanie niższe niż na Wynik Końcowy, ale też obarczone mniejszym ryzykiem. Bet365 oferuje ww. zakład w 3 kombinacjach. Gracz może się założyć, iż w danym wydarzeniu gospodarz nie przegra (typ Arka lub remis – 1 lub X), goście nie przegrają (Zagłębię lub remis – 2 lub X) lub nie padnie wynik remisowy (Arka lub Zagłębie – 1 lub 2). Zakład Podwójna Szansa jest często łączony ze slangiem odnoszącym się do podpórki. Stwierdzając, iż zagramy na Arkę z podpórką oznacza, iż postawiłem na zakład Arka lub remis ( 1 lub X). Jak widać, zakład ten jest dużo bezpieczniejszy, ponieważ wygrywamy w przypadku zaistnienia 2 z 3 możliwych rezultatów wydarzenia. Przekłada się to jednak na wysokość kursów, które są wyraźnie niższe niż na Wynik Końcowy. Przydatny jest jednak w przypadku grania systemem akumulatorów (o których napiszemy już wkrótce).

Innym ciekawym zakładem jest Suma Goli. Zazwyczaj bet365 przyjmuje zakłady odnosząc się do wielkości 2,5 bramki. Oferuje kursu na obstawienie, iż w wydarzeniu padnie mniej niż 2,5 bramki (tj. 0, 1 lub 2 bramki) lub powyżej 2,5 bramki ( 3 i więcej goli w meczu). Obstawianie ilości goli w wydarzeniach wymaga już głębszych analiz stylu gry i taktyki drużyn biorących udział w wydarzeniu.

Warto także zwrócić uwagę na ofertę Remis – nie ma zakładu. Bet365 oferuje 2 kursy – po jednym na zwycięstwo drużyny gospodarzy i gości. W przypadku remisu w danym wydarzeniu graczowi zwracana jest cała stawka postawiona na dane wydarzenie. Plusem zakładu Remis – nie ma zakładu jest ograniczenie ryzyka straty w porównaniu do klasycznego Wynik końcowy, oferując wyższy kurs niż Podwójna Szansa. W naszym odczuciu wygrają gospodarze – stawiając na Remis – nie ma zakładu na Arkę powiększymy swój stan konta, jeśli rzeczywiście gospodarze wygrają, a w przypadku remisu wyjdziemy na tzw „zero”, nic nie tracimy. Jedynie zwycięstwo gospodarzy oznacza naszą porażkę.

Technika gry, czyli o co chodzi z tymi numerkami

Jak zapewne zauważyliście, najwyższe kursy bukmacherzy oferują w stosunku do zakładu typu Wynik Końcowy bądź tych, gdzie są tylko 2 możliwe rezultaty (Suma Goli przykładowo). Wynika to z większego ryzyka po stronie bukmachera bet365.
Przykładowo, jeżeli bukmacher w przypadku zakładu Suma Goli oferuje stawkę 2 jeżeli w wydarzeniu padnie mniej niż 2,5 bramki i 1,75, jeżeli w meczu padnie więcej niż 2,5 bramki, można wnioskować, iż w wydarzeniu sportowym biorą udział drużyny, które strzelają sporo bramek, choć są niesystematyczne w ich strzelaniu. Niższy kurs na typ więcej niż 2,5 bramki oznacza, iż bukmacher szacuje zaistnienie takiego rozwiązania tego zakładu za bardziej prawdopodobne.

Jak widać powyżej, oferta kierowana przez bukmacherów jest wszechstronna, a jej dobór przez gracza zależy od stopnia ryzyka, jakie chce on podjąć przy grze. W przypadku zakładania się o wynik wydarzenia sportowego, najwyższe kursy są oferowane w ramach Wynik Końcowy, potem Remis – nie ma zakładu i Podwójna Szansa. Każdy z zakładów ma swoje plusy. Wynik Końcowy pozwala na najwyższe wygrane, ale obarczony jest największa dawką ryzyka (są możliwe 3 rozwiązania zakładu, my typujemy tylko 1). Remis – nie ma zakładu daje trochę niższe zakłady, jednocześnie eliminując ryzyko straty pieniędzy w przypadku wyniku remisowego, co jest jego dużą zaletą. Za wadę można uznać brak wygranej w przypadku ciągłych remisów naszych faworytów. Dlatego za duże niższe kursy można przyjąć ofertę w ramach Podwójnej Szansy, aby ograniczyć ryzyko stawiając na zaistnienie 2 z 3 możliwych rezultatów.

Analiza typów odnoszących się do wydarzenia siatkarskiego i tenisowego pojawi się już wkrótce!

Jeśli chcesz zacząć przygodę z zakładami kliknij tutaj i otwórz konto u bukmachera Bet365 i odbierz do 200 PLN bonusu na start!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK