fortuna

Kurs bukmacherski na przykładzie bet365 cz.1

0

Niniejszym chciałbym zapoczątkować cykl artykułów, które będą odnosiły się do autorskiego sposobu gry w ramach oferty bukmachera bet365

Kim jestem

Funkcjonuję pod nickiem ~Webek i gram na zakładach sportowych od 3 lat. Początkowo byłem klientem bukmachera stacjonarnego Fortuna (wcześniej Profesjonal) i specjalizowałem się w zakładach odnoszących się do skoków narciarskich. Od 1,5 roku grywam już jedynie przez internet, korzystając z oferty przedstawionej przez bukmacherów bwin i bet365.

Bwin polecam graczom, ktorzy preferuja obstawianie rezultatów zdarzeń sportowych przed ich rozpoczęciem (pre-betting), bet365 zaś tym, którzy cenią sobie różnorodną i szeroką ofertę zakładów w trakcie wydarzeń sportowych (live betting).

Obecnie mnie głównie zakłady typu live betting w ramach rozgrywek tenisa ziemnego, siatkówki i piłki nożnej (polska Ekstraklasa i rozgrywki międzynarodowe).

Co tu znajdziesz?

Cykl artykułów będzie odnosił się przede wszystkim do utartych zasad gry. Nauka samej gry zależy już tylko od Ciebie. Tak jak książki dla kierowców nie są w stanie nauczyć Cię sprawnego prowadzenia samochodów, tak samo po lekturze artykułów nie będziesz w 100% przygotowanym do prawidłowego prowadzenia gry. Pomijam przy tym czynnik losowy jak kontuzje graczy i nagłe zwroty akcji, które są elementem sportu, którego bukmacherzy nie lubią. Dlatego początkowo nie porywaj się na wysokie stawki. Naucz się z powodzeniem grać na niskich kwotach, nawet jeśli zysk będzie mały. Przyswój sobie zasady wyboru strategii gry a przede wszystkim wstrzemięźliwości, która może ochronić Twoje pieniądze przed zachłannością. Dopiero potem możesz zwiększać swoje obroty i liczyć na wyższe zyski.

Strategia gry

Do gry nie korzystam z utartych strategii, którymi posługują autorzy wielu pozycji książkowych. Wynika to przede wszystkim z 3 rzeczy. Posługiwanie się utartą strategią sprawie, iż bukmacherka sportowa nie będzie sprawiać przyjemności, a gra stanie się jedynie schematem.Przykładowo, utartą strategią jest obstawianie konkretnego rezultatu danego meczu (np. remisu) do oporu – w przypadku błędnego typu wynik następnego meczu obstawiany jest ponownie na remis, ale już za wyższą stawkę.

Po drugie, granie systemem wyłącza myślenie. Dla typera nie jest ważne jak dana drużyna prezentowała się w ostatnich meczach, "w ciemno" uważa iż w następnym meczu będzie remis.

Po trzecie – wynika to z mojego przeświadczenia, iż lepiej jest wygrać mniej niż tracić. Z tego też względu myślenie, obserwacja rozrywek są niezbędne. Każdy potrafi wpłacić pieniądze na indywidualne konto u bukmachera, ale czy każdy może się też pochwalić wypłatą ich w większej wysokości ?

Moja gra opiera się przede wszystkim na spontaniczności i zrozumieniu aktualnej sytuacji w danych rozgrywkach. W przeciwnym wypadku zakłady sportowe nie sprawiałyby mi przyjemności, a gra dla samych pieniędzy jest niebezpieczna i przekracza granicę responsible gambling.

Z czym należy się zapoznać przed kolejnym artykułem

Tak jak wspomniałem wyżej, do prawidłowej gry niezbędna jest podstawowa wiedza z zakresu
– zasad danej gry (wygrywa ten do strzeli więcej bramek, seta gra się do 25 punktów, a set w tenisie do 6 gemów)
– aktualnego przebiegu danych rozgrywek (czysta statystyka, ewentualnie poszerzona o opisy ostatnich pojedynków jeśli nie masz czasu/ochoty ich oglądać)

W związku z powyższym polecam zapoznać się z wynikami meczów na stronach
– https://ekstraklasa.org/ekstraklasa.org/0,0.html – dział "tabela" i "wyniki" pod aktualnościami
– www.plusliga.pl, www.plusliga-kobiet.pl/ – dział "wyniki" i "tabela"
– https://www.tenisportal.com/rankingi.php
– strony odnoszące się do podstawowych zasad 3 ww. dyscyplin sportowych – we własnym zakresie

Przede wszystkim lektura ta ma mieć przełożenie na ogólną wiedzę z zakresu ww. dyscyplin. Jeżeli Nadal gra z kimś , kogo nazwisko nam nic nie mówi, może grać pewniej. Jeżeli jednak jest to Nieminem – z pewnościa kursy będą wyższe, ale wynika to jedynie z faktu, iż mamy większe ryzyko. Jak to w sporcie – nie zawsze  wygrywa ten, który jest lepszy "na papierze".

Następny artykuł będzie poświęcony technice gry na zakładach bukmacherskich – zachęcam do odwiedzenia portalu www.betglob.pl na początku weekendu.

Jeśli chcesz rozpocząć obstawianie przez Internet, otwórz teraz z tego linku darmowe konto w Bet365, a otrzymasz bonus od pierwszego depozytu nawet 200 PLN!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK