Kto nie ryzykuje, ten nie ma

0

Coraz większa, w dobie XXI wieku, jest nasza skłonność do podejmowania ryzyka. W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosły przychody firm bukmacherskich. Polacy coraz chętniej zaczęli angażować się w gry liczbowe. Częściej także byli użytkownikami kasyn czy salonów gier.
Badania przeprowadzone prze Reader;s Digest obrazują, że Polacy z jednej strony uważają się za osoby pewne siebie, obowiązkowe a także kierujące się zasadami i przekonaniami. Z drugiej strony jednak lubimy wyzwania i ciągłe zmiany w życiu. Jesteśmy chętni na spróbowanie czegoś nowego, skłonni do podejmowania ryzyka ale jednak nie impulsywni pod tym względem. Powyższe epitety sprzyjają do pobudzenia w nas natury ryzykanta – hazardzisty. Jednak potrafimy tutaj wyodrębnić granice rozsądku.
Podejmujemy bowiem takie ryzyko, które według nas daje obietnicę wysokiej nagrody i nie wiąże się ze znacznymi stratami w razie ewentualnej porażki. Nie podejmujemy wyzwań, które według naszej trzeźwej oceny są praktycznie niemożliwe do realizacji. Nasz profil i skłonności charakteru wspierają rozwój przedsięwzięć biznesowych, które na ryzyku bazują.

Podejmujemy bowiem takie ryzyko, które według nas daje obietnicę wysokiej nagrody i nie wiąże się ze znacznymi stratami w razie ewentualnej porażki. Nie podejmujemy wyzwań, które według naszej trzeźwej oceny są praktycznie niemożliwe do realizacji. Nasz profil i skłonności charakteru wspierają rozwój przedsięwzięć biznesowych, które na ryzyku bazują.

Gry liczbowe
Nie ma prawdopodobnie osoby, która nigdy nie spróbowała swojego szczęścia w grach, organizowanych przez Totalizator Sportowy.  Zdajemy sobie jednak sprawę, jak małe prawdopodobieństwo wygranej tutaj występuje. Gwarantuje, że każdy kto czyta ten artykuł nigdy nie trafił „szóstki” w Dużym Lotku. Mylę się? Nie zmienia to jednak faktu, że ogromne wygrane się zdarzają. Grających wciąż przybywa. Systematycznie rosną także wpływy Totalizatora Sportowego. W ubiegłym roku było to grubo ponad 4 mld złotych, czyli ponad 20% więcej niż przed rokiem. Popularność gier liczbowych wynika z możliwości potencjalnej wygranej. Pomimo tego, że trafienie jest bardzo mało realne i graniczny niemal z cudem, kiedy następuje kolejna kumulacja i można wygrać kilka, kilkanaście milionów złotych,wtedy nawet zatrważali przeciwnicy gier liczbowych, udają się do kolertur i kreślą swoje szczęśliwe liczby. Dzieła dopełnia medialna promocja gier, która nieustannie przypomina o promocja i kumulacjach. Mówią także o możliwości spektakularnej wygranej oraz o tym, że bogactwo jest tuż, tuż – na wyciągnięcie ręki.

Zakłady bukmacherskie, automaty do gier oraz kasyna internetowe
Największą prawdopodobnie popularnością cieszą się jednak zakłady bukmacherskie(, serwisy hazardowe, które oferują możliwość gry w wirtualnym kasynie, a także salony gier z popularnymi AWP – automatami. Nasi rodacy z roku na rok coraz to chętniej przeznaczają pieniądze na hazard. Szacuje się, że w ubiegłym roku kwota ta przekroczyła barierę 20 mld zł! Zdaniem osób badających to zjawisko, to kryzys dodatkowo nakręca koniunkturę automatów – wielu ludziom wydaje się, że w czasach trudnych znaleźli łatwy sposób zarobku. Jednak z badań wynika również, że na automatach znacznie częściej się przygrywa niż wychodzi na plus.

Zakładanie się z bukmacherami to także możliwość utraty inwestowanych środków. Są jednak eksperci wnikliwie analizujący dyspozycję zawodników. Potrafią oni zwiększyć prawdopodobieństwo wygrania obstawionego zakładu. Przynajmniej tak twierdzą. W 2008 roku Polscy gracze w zakładach internetowych i tych naziemnych zostawili grubo ponad 2,5 mld zł. Zakłady bukmacherskie są coraz mocniej wypychane z rynku przez serwisy hazardowe. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że hazard internetowy jest w naszym kraju nielegalny. Polacy jednak radzą sobie i z tym – korzystają bowiem z zagranicznych serwisów, które z kolei należą do zagranicznych firm oraz kasyn.

 

 

 

Możliwości walut
Główną sprawą ostatnich miesięcy jest adrenalina związana z kupnem opcji walutowych przez wiele polskich przedsiębiorstw. W chwili obecnej bardzo dużo firm cierpi z tego powodu. Złe zakupy opcji walutowych, które początkowo obiecywały znaczne zyski, podczas stabilnego złotego, w późniejszym okresie czasu okazały się kompletną klapą. To właśnie zakup opcji walutowych przez Polaków pokazuje jakie zapotrzebowanie na ryzyko posiadają ludzie znad Wisły. Apetyty są ciągle niezaspokojone, a jak wiadomo apetyt rośnie w trakcie jedzenia. Różnice w porównaniu do gier liczbowych czy zakładów sportowych są takie, że w tamtych przypadkach możliwości strat są stosunkowo małe. W „umowie” z walutami jednak kryje się kruczek – ogromna odpowiedzialność finansowa w przypadku niewłaściwie podjętej decyzji. Obietnica nagrody w tym przypadku była bardzo kusząca, ale osoby podejmujące ryzyko zapomniały zweryfikować, jak duże mogą być potencjalne straty w przypadku złej decyzji. Nie zadziałały instynkty obronne i tłumaczyć to można jedynie niewiedzą i niedoświadczeniem – dla wielu przedsiębiorców mechanizm opcji jest czymś nowym i nie do końca czytelnym. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw podupadło, liczyły one na łatwą gotówkę, jednak rynek i życie zweryfikowało te zapędy.

Im mniej czasu na podjęcie decyzji tym słabszy wybór
Jest to główny aspekt przemawiający za błędnymi decyzjami przez nas podejmowanymi. Nie ma co ukrywać, decyzja podjęta w stresie i impulsywnie nie przyniesie niczego dobrego. Cierpliwość to zazwyczaj cecha wrodzona, którą niesamowicie trudno nabyć. Jeśli jednak mamy na uwadze to, że chcemy zdobywać dodatkowe pieniądze grając na giełdzie, ryzykując pieniądze w kasynach czy na portalach zakładów sportowych, musimy opanować nasze szybkie zapędy na ogrom pieniędzy. Tylko cierpliwość może pomóc nam w zdobyciu dodatkowych środków. Owszem, zdarzają się osoby w czepku urodzone, które posiadają więcej szczęścia niż my. Jednak szczęście to kiedyś się skończy, karta się od nich odwróci i pozostaną bez niczego. A tego nikt z nas nie chce. Chcemy żyć dostanie, pławić się w luksusach i cieszyć się życiem. Pamiętajmy, że ryzyko jest w nie wkomponowane. Nie podejmujmy decyzji impulsywnie. Wybory te mogą mieć znaczny wpływ na cała nasze przyszłe życie. Jest to zazwyczaj negatywny wpływ…

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK