fortuna

Gry hazardowe i wskaźnik wypłat

0

Jedną z najważniejszych części automatów do gry oraz innych gier jest wskaźnik wypłat. W poniższym artykule chcielibyśmy wyjaśnić kwestie, które mogą okazać się niezbyt jasne dla początkujących, a czasem nawet dla doświadczonych graczy. Mamy nadzieję, że po tej lekturze będziesz w stanie rozszyfrować każdą tabelę wypłat, a także wskaźniki wypłat. 

Tym, co przeraża większość początkujących, to tabela wypłat. Jest w niej bardzo dużo liczb, które nic nie mówią nowicjuszom. Producenci kasyn jednak idą graczom na rękę i zazwyczaj ustawiają wartości symboli oraz klasterów, w jakich one występują, od dających najwięcej benefitów do tych, które raczej nie dają zbyt dużej wygranej. Czasem jest odwrotnie, więc warto na to zwrócić uwagę. Uważaj też na gry, które ogólnie nie mają zbyt dobrych wypłat, te najlepiej omijać szerokim łukiem. Najlepsze gry hazardowe online znajdziesz na naszej stronie, więc nie musisz się martwić, że trafisz na mało wypłacalne pozycje. 

Tabela wypłat jest inna do każdej gry, pod żadnym pozorem nie ucz się jej na pamięć nie warto, chyba że często grasz w jedną, ulubioną grę. Najważniejsze są jednak wartości RTP, czyli inaczej stopa zwrotu dla gracza. Jest to obliczenie, jaki procent wpłat wraca do grających. Nie oznacza to, że taki procent wygranej wróci akurat do Ciebie. Możesz dostać o wiele więcej lub wręcz przeciwnie, o wiele mniej. 

Możemy podpowiedzieć, że mniej wartościowanych symboli jest więcej i są do siebie podobne. Bardzo często są to po prostu symbole z kart. Symbole, które są bezpośrednio związane z danym motywem są najczęściej najlepiej wartościowane. Najwięcej żetonów można zdobyć podczas ciekawych bonusów. Nie jest również tajemnicą, że to jackpoty dają największe wygrane i one nie podlegają żadnej tabelce. Kasyno jednak zazwyczaj decyduje się na ustalenie sumy jackpota. 

Są różne zasady dotyczące RTP. Większość automatów ma RTP wynoszące około 96%. My osobiście radzimy jednak, aby wybierać te gry, które mają trochę większą stopę wzrostu, najlepiej, kiedy wynosi około 97,5%. Z doświadczenia wiemy, że właśni takie automaty dają największą szansę na wygraną. Maksymalne RTP wynosi 98% i rzadko kiedy można taki spotkać. Gry z większą stopą zwrotu nie istnieją, ponieważ po prostu nie byłyby opłacalne dla producentów. 

Niestety na rynku istnieje wiele automatów z dość słabym RTP i należy na nie uważać. Regulacje mówią, że gry nie powinny mieć mniej niż RTP 82%, jednak to zależy też od miejsca powstania gry. W niektórych wypadkach do użytku dopuszczone są maszyny z RTP liczącym nawet 70%, co jest bardzo niekorzystne dla gracza. 

Jeśli nadal nie wiesz, jak działa RTP, to możemy podać Ci bardzo łatwy przykład. Wystarczy, że stawka pojedynczej gry wynosi 1 Euro, a RTP danego automatu wynosi 92%. Po milionie gier automat odda graczom 920,000 Euro, a producent może zatrzymać 80,000 Euro. Mamy pewność, że teraz rozumiesz, dlaczego warto wybierać gry z wysokim RTP. 

Chcielibyśmy również powiedzieć o czymś, co jest prawdą nie tylko dla automatów, ale również dla gry karcianej oraz ruletki. Jeśli udało Ci się wygrać większą sumę w jednej z kolejek i skończyłeś grę, z pewnością będziesz ją przez pewien czas omijać. Jest to błąd powtarzany przez większość graczy. Statystycznie po dość ciekawej wygranej może przyjść kolej na jeszcze większą sumę i można z tego skorzystać. 

Wypłaty w grach karcianych oraz w ruletce są różne, wszystko zależy od wyboru gracza, oto, czy zdobyto remis, wygraną i ile ich było. Szczegółowe informacje są zazwyczaj podawane przed grą. Gry online są o tyle łatwiejsze, że gracz musi tylko rozumieć podstawowe zasady, wszystko odbywa się automatycznie. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi zrozumiałeś, w jaki sposób działa RTP oraz jakie masz szanse na wygraną. Informacje te powinny Ci pomóc w wygrywaniu większej ilości gotówki, ponieważ nie liczy się jedynie szczęście, ale też strategia i zrozumienie zasad.  

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK