Bitcoin jako forma płatności online

0

Upłynęła dekada odkąd w wirtualnym świecie po raz pierwszy pojawił się bitcoin. Coś, co początkowo było kontrowersyjną ciekawostką, dziś stało się nie tylko nowym narzędziem służącym pomnażaniu majątku, ale także nową formą płatności. Choć opinie na temat bitcoina są podzielone, coraz więcej obszarów naszego codziennego życia się z nim wiąże .

Do niedawna bitcoin kojarzył się nam wyłącznie z kopalniami, dziś za tę walutę można nabyć nawet nieruchomości. Dla przykładu, jeden z deweloperów w Dubaju oferuje możliwość zakupu swoich apartamentów w cenie od 27,5 BTC. Na tym jednak nie koniec, w Berlinie znajdziemy przynajmniej kilka lokalów, w których za drinka zapłacimy wirtualną walutą. Powstała nawet strona internetowa bitcoinrestaurants.net, na której można sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się  lokale akceptujące taką formę płatności. Historię zakupu jednej pizzy za 10 000 BTC, dziś można już odłożyć na półkę z legendami (nota bene, gdyby zamawiający tę pizzę zapłacił tradycyjnym pieniądzem pozostawiając swoje środki w portfelu, obecnie prawdopodobnie byłby milionerem). Od niedawna możliwość zapłaty za pizzę bitcoinem oferują Pizza Hut, Pappa Johns i Dominoes.

Tytuł naukowy i pogrzeb za bitcoina

Jedzenie i apartamenty to nie wszystko. Cypryjska uczelnia wyższa – University of Nicosia, umożliwia dokonanie opłat za studia właśnie bitcoinem, ponadto za tę formę płatności oferuje 5% rabat. Chyba najbardziej nietypową usługą, za jaką można zapłacić w BTC jest…pogrzeb. Firma świadcząca usługi pogrzebowe z Minneapolis (USA) także wynagradza swoich klientów 3% rabatem za płatność walutą kryptograficzną. Przy tych usługach, możliwość zakupu np. biletów lotniczych nikogo nie powinna już dziwić. Z dość nietypowych usług, za które można płacić bitcoinem słynie gorzelnia na Węgrzech, w której tą metodą można zapłacić za wyposażenie destylarni.

Płatność bitcoinem za zakupy internetowe

Za parę lat zapewne większość, jak nie wszystkie platformy zakupowe będą wyposażone w opcję płatności bitcoinem. Już dziś taka opcja coraz mniej osób wprawia w zdumienie, za to coraz więcej platform wprowadza u siebie tę funkcję. Właściciel  platformy nie musi wdrażać takiej płatności od podstaw, ponieważ są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie i kompleksowo. Umożliwienie swoim klientom płatności bitcoinem wcale nie musi oznaczać, że koniecznie będzie otworzenie własnego portfela z BTC. Zewnętrzne firmy za obsługę płatności kryptowalutą oferują także rozliczenie w złotówkach lub innej walucie, a więc właściciel nie musi nawet wiedzieć czym jest bitcoin, ani też obawiać się o stratę związaną ze zmianą kursu.

Podobnie jak kiedyś niewyobrażalny był zakup butów przez internet, tak kilka lat temu świat nie wierzył, że bitcoin stanie sięformą płatności online za standardowe usługi. Skala transformacji, jaką spowodowała powszechność internetu najlepiej pokazuje, że z dużym prawdopodobieństwem również kryptowaluty zrewolucjonizują świat.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK