fortuna

Wspaniły rok polskiej siatkówki

0

Po Mistrzostwie Europy wywalczonym w znakomitym stylu przez naszych siatkarzy, przyszedł czas na sukces Polek. Wczoraj w meczu o brązowy medal reprezentacja Polski pewnie pokonała ekipę Niemiec wygrywając 3-0.

Trzecie miejsce i dla niektórych niedostyt, obiektywnie patrząc jednak ostatnie miejsce na pudle to wszystko na co było stać nasze zawodniczki w tych mistrzostwach. Niepodwarzalnie, dwoma najlepszymi drużynami na tym turnieju były ekipy Włoch oraz Holandii. Ta pierwsza zasłużenie została Mistrzyniami Europy po jednostronnym podjedynku z „pomarańczowymi” wygranym 3-0.
Wracając do Polek. Skazywane na pożarcie już w fazie grupowej, udowodniły wszystkim sceptykom, że potrafią grać w siatkówkę oraz walczyć o najwyższe cele. Sytuacja nie była łatwa. Na początku turnieju Polki straciły bowiem swojego pierwszego trenera, którego żona poważnie zachorowała. Cały czas Jerzy Matlak czuwał więc przy żonie – Joannie – w szpitalu. Kapitalną rolę odegrał wtedy Piotr Makowski – 2 trener kadry. Nie obyło się jednak bez skandalu. Okazało się bowiem, że niektórzy twierdzili, że Makowski, pod nieobecność pierwszego trenera, lansuje się. Skfitował to wulgarnie: „Wstyd mi za tych idiotów” – mówił.

Reasumując: turniej, który odbył się w Polsce, a rozgrywki finałowe w Łodzi, to jedna z najlepiej przygotowanych imprez sportowych w naszym kraju w ostatnich latach. To co zaprezentowali nam organizatorzy przy ceremonii dekoracji musiało podobać się każdemu. Wspaniała gra świateł oraz pokazy akrobatyczne niespotykane nigdzie indziej . Każda z zawodniczek będzie wposminała takie wydarzenie przez długie lata.
MVP turnieju została wybrana Manon Flier, wspaniała zawodniczka Holenderka, która rozegrała wspaniały turniej. Mimo tego, że jej drużyna gładko uległa Włoszkom w finale, Manon zasłużyła na tę nagrodę. Cały turniej prezentowała się genialnie kończą większość wystawianych do niej piłek.

W reprezentacji Polski wyróżniona została natomiast Agnieszka Bednarek – Kasza, która została najlepiej serwującą turnieju. Znakomitą zagrywkę potwierdziła w meczu o 3 miejsce, w którym zdobyła kilka punktów wygrywającym serwisem a także 2 punkty bezpośrednio zza linii 9 metrów.
Rok 2009 pokazał, jak silne są nasze reprezentacje jeśli chodzi o siatkówkę. W przyszłym roku Mistrzostwa Świata mężczyzn, które będzie można śledzić i obstawiać na żywo w takich serwisach jak Bwin czy Betfair.
 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK