Wielkie marki bukmacherskie wycofują się z Polski!

0

Parę lat temu wybuchła dyskusja na temat możliwości zamiany ustawy hazardowej, która zmniejszałaby ograniczenia naniesione na branżę bukmacherską w Polsce w ramach starej restrykcyjnej regulacji. Wydawało się, że prace rządu zaprowadzą nas w kierunku bardziej poukładanego, ale też bardziej elastycznego stanowiska państwa względem zakładów wzajemnych. Niestety, kolejny dokument okazał się być jeszcze mniej pomocny dla zagranicznych firm, których działalność (bez licencji) w "polskim internecie" już od startu kwietnia będzie uznawana za niedopuszczalną, a strony internetowe będą zamykane. W związku z tymi modyfikacjami z polskiego rynku wycofuje się mnóstwo międzynarodowej sławy firm bukmacherskich, jak bet365, Betfair, Oddsring, lub Betano… Na szczęście zakłady wzajemne nie znikną z lokalnego rynku kompletnie.

Aktualna ustawa hazardowa autorstwa rządu Prawa i Sprawiedliwości reguluje sprawy udzielania licencji zarówno krajowym jak i zagranicznym bukmacherom, ale zdecydowanie zabrania też działalności internetowej firm, które naszej licencji nie będą mieć. Jak PiS zamierza egzekwować prawo w internecie oraz jakie strony międzynarodowych bukmacherów będą traktowane, jako te skierowane (nielegalnie) do Polaków? Ta sprawa nie jest pewna. O ile wiadomo, iż ścigane strony będą zamykane poprzez naszych dostawców internetu, to ciągle trudno zdefiniować, którzy bukmacherzy będą zamykani…

Zarejestruj konto w Fortuna i graj u legalnego bukmachera!Fortuna

Dużo firm zawiadomiło już swoich graczy o tym, że wycofuje się z Polski. Są wśród nich choćby bet365, Betfair, Oddsring, Betano a także Rivalo, ComeOn, Pinnacle, czy 888sport. Bet365 w oświadczeniu na własnej stronie mówi bezpośrednio o decyzji podjętej "ze względu na nadchodzące zmiany prawne". Nadzieją dla entuzjastów tych firm jest szansa ich powrotu na nasz rynek po wykupieniu krajowej licencji. Nie wygląda jednak na to, aby miało to nastąpić w czasie paru najbliższych miesięcy…

Jednak polscy typerzy będą mogli korzystać z własnych firm bukmacherskich, które w pełni legalnie działają na krajowym rynku. Co więcej, swoje wejście "do gry" zapowiedział ponadto państwowy "Totalizator Sportowy". Z prywatnych marek, u których cały czas będziecie mogli legalnie grać w internecie, macie do wyboru Fortunę, LVbet, Totolotek, Forbet, STS, Etoto oraz Milenium.

W internecie głośno jest również o planach niektórych zagranicznych marek, które rzekomo już zdecydowały się, iż wykupią licencję ministerstwa i będą prezentować swoją propozycję dla polskich graczy. Wśród nich wymieniane są między innymi: Betclic, ExpektBet-at-home, TipBet plus PZbet, za którego wkroczenie na rynek odpowiedzialny jest ComeOn.

 

Kiedy powyższe firmy zaczną oficjalnie działać w "polskim internecie"? Nie wiadomo. Zagadką jest również przyszłość firm, które postanowiły wycofać się z Polski z końcem marca. Być może one również wrócą z propozycją dla naszych graczy, lecz początkowo spokojnie poobserwują rozwój tej nowej sytuacji prawnej.

Zarejestruj konto w Totolotek i graj u legalnego bukmachera!Totolotek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK