fortuna

Siatkarski mundial czas zacząć! Polska – Serbia!

0

Jutro rozpoczynamy długo wyczekiwane spotkanie inauguracyjne Mistrzostwa Świata. Pierwszy mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym gdzie Polacy podejmować będą Serbów.

  
 

Obie drużyny wydają się być faworytami do awansu z Grupy A. Polacy od pewnego czasu mają jednak problem z utrzymaniem się w europejskiej czołówce. Od dwóch lat polskie Orły nie odniosły żadnego sukcesu na arenie międzynarodowej. Porażki na froncie Mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej zakończyły się zwolnieniem trenera Andrea Anastasiego. W jego miejsce został powołany nowy niedoświadczony trener – Stephane Antiga. Przed młodym szkoleniowcem zostało postawione nie lada ciężkie zadanie. Francuz wraz z naszymi siatkarzami ma zdobyć medal Mistrzostw Świata. Niestety tylko ostatni turniej napawa nas małym optymizmem. Polacy dość dobrze zaprezentowali się podczas memoriału Huberta Wagnera. Tam pokonali m.in. mistrzów olimpijskich – Rosjan. Bardzo cieszy również powrót do drużyny Piotra Nowakowskiego. Niewiadome było czy środkowy naszej reprezentacji po odniesionej kontuzji zdąży się wyleczyć na mundial.

Dla Serbów ostatnie czasy były bardzo udane. Największym sukcesem podopiecznych Kolakovicia było trzecie miejsce na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy. Serbowie swoich pogromców znaleźli dopiero w półfinale gdzie przegrali z Rosjanami 3-0. Równie dobrą formę drużyna Kolakovicia prezentowała również podczas Ligi Światowej. Pomimo iż Serbowie nie awansowali do prestiżowego Finale Six to do końca prowadzili wyrównany bój z Rosjanami oraz Amerykanami. Ostatecznie kluczowe w awansie okazały się stracone sety. Głównymi armatami trenera Kolakovicia na pewno będą : Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin oraz Srecko Lisinac. 

Faworyta tego spotkania ciężko wskazać, wydaję się, że w nieco lepszej sytuacji będą Polacy, którzy niesieni przez niesamowitą publiczność powinni ograć reprezentacje Serbii.

    
                         Bet365 na zwycięstwo Polaków oferuje kurs 1.55, a na to iż
                                    mecz zakończy się wygraną Serbów

– 

2.50.

             Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.