fortuna

Słabe wyniki Legii podkreślają mocne strony Ekstraklasy

0

W ligach wschodnioeuropejskich tradycyjnie dominują dwa lub trzy kluby, które co roku walczą ze sobą o tytuł mistrza.  Legia Warszawa w ciągu kilku ostatnich lat zdobywała ów tytuł wielokrotnie. Jednak w ciągu ostatniego roku kolejne zwycięstwa przychodziły legionistom z trudem, ku rozpaczy kibiców. Natomiast dla polskiej piłki nożnej jest to powiew świeżości, który może namieszać w tabeli.

Wnioski z Champions League

Legia Warszawa to jedyny polski klub, które konsekwentnie bierze udział w play-offach Ligi Mistrzów, czasem przechodząc do fazy grupowej. Analitycy tłumaczą, że jest to spowodowane solidną ofensywą legionistów. Legia – legenda polskiego futbolu również w ten sposób przyczynia się do jego rozwoju. Najlepsi gracze traktują grę w klubie jako przepustkę do zaprezentowanie się w Champions League.

W tym sezonie występ Legii w Lidze Mistrzów przypominał jazdę kolejką górską. Fani futbolu docenili legionistów za agresywną, otwartą grę przeciwko Realowi Madryt i Borussi Dortmund. Zdumiewająca łatwość do przełamania szyków najlepszych drużyn na świecie była jednak przysłonięta przez zupełnie nieporadną obronę. To doświadczenie z pewnością pozwoli zbudować, pełniejszą, bardziej wszechstronną drużynę na kolejne lata. Tymczasem pozostałe kluby w Ekstraklasie muszą sporo zainwestować, aby nie stracić dystansu do lidera.

Jasna przyszłość dla Polskiej Piłki

Mimo kilku imponujących meczy w Lidze Mistrzów, Legia Warszawa czołówkę tabeli w Ekstraklasie obserwuje z dystansu. W poprzednim sezonie zdobyciu tytułu mistrza wymagało sporo wysiłku. To znak, że pozostałe kluby nadrobiły dystans dzielący je od mistrza i stanowią teraz realne zagrożenie. Krytykowany system play-offów wprowadza nowy element do rozgrywek, wzbogacając rywalizację.

Młodzi gracze zaczęli doceniać Polską ligę, walczą o miejsce w pierwszym składzie i wielu z nich planuje związać swoją przyszłość z klubem na dłużej. W obecnej sytuacji co najmniej trzy kluby mogą mierzyć się z Legią jak równy z równym, a kilka pozostałych szybko nadrabia dystans. Z tego powodu przyszłość polskiej ligi piłkarskiej maluje się w jasnych barwach i może stanowić nie lada gratkę dla graczy lubiących zakłady bukmacherskie, rywalizację i ryzyko. Promocje, stawki, analizy meczy znajdziesz na stronie oddslivesport.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne w celach marketingowych przez Sportlive Corporation z siedzibą w Majuro, Marshall Islands i oświadczam, iż podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne oraz iż zostałem poinformowany o prawie żądania dostępu do moich danych osobowych, ich zmiany oraz usunięcia.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK