Radwańska znów zgubi set?

0

W 1/16 finału WTA Radwańską znów czeka trudne spotkanie. Po wyeliminowaniu Keys Agnieszka podejmie w poniedziałek Pironkovą i to z pewnością będzie najbardziej wymagającą rywalką Polki spośród wszystkich, z którymi grała na Wimbledonie. Bułgarka zdecydowanie preferuje grę na trawie od jakiejkolwiek innej nawierzchni. Ta wprawdzie jak Keys nie opiera swojej gry na mocnym serwisie a więcej myśli na korcie, co powinno też pomóc Radwańskiej. Zmusi ją jednak do większego ruchu i taktycznego podejścia do meczu.

Wiele zdaje się przemawiać za Radwańską. Polka jest wyżej rozstawiona w rankingu WTA – na 4 miejscu przy 72 pozycji rywalki. Posiada z nią także bardzo pozytywny bilans bezpośrednich spotkań – aż 7 z 9 starć rozstrzygała na swoją korzyść. Ostatni pojedynek na trawie między poniedziałkowymi rywalkami miał miejsce w 2012 roku w Eastbourne – tam lepsza była Bułgarka, zwyciężając 0-2.

Ostatnie tygodnie w jej wykonaniu nie są jednak piorunujące. W Birmingham dotarłą tylko do II rundy, Hertogenbosch to zaledwie ¼ finału i porażka ze średniacką rankingu WTA Juarez Navarro. Na londyńskim Wimbledonie Bułgarka złapała znów rytm i znalazła drogę do IV rundy, oddając rywalkom na razie jednego seta – podobnie jak Agnieszka.

Mimo wszystko spodziewam się trudnego spotkania w poniedziałek dla Polki. Zapewne awansuje dalej, pytanie czy w dwóch setach. Typuję wygranie minimum jednego seta przez Pironkovą.

Kurs na Radwańską wynosi 1.30, zaś za wygraną Pironkovą Bet365 płaci 3.30.

   Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.