PBN w Gdańsku: najważniejsze informacje o gali

0

Polscy sympatycy pięściarstwa miesiącami musieli oczekiwać na następną galę z zestawu Polsat Boxing Night, jednakże w końcu się doczekają następnego wieczoru z największymi rodzimymi bokserami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN naznaczona numerem „7”.

Seria Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się wielkim zafascynowaniem, zwłaszcza ze względu na wojny Tomasza Adamka, który na galach koordynowanych poprzez telewizję Polsat rywalizował z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza w historii gala PBN), oraz również z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 r), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), a także Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 roku).

W rozgrywce wieczoru na czerwcowej gali zobaczymy po raz kolejny Tomasza Adamka. Oponentem Naszego czempiona będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, jaki może pochwalić się sukcesem 24 zwycięstw, 2 remisów a także 3 przegranych. Wytrawny „Góral” posiada za sobą aż 55 bójek na ringach bokserskich zaś aż 50 wygranych bitew.

Adamek po znaczącej klęsce z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 wojen. Początkowo demonstrował ogromną kondycję zwyciężając m.in. z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem a także ze Stevem Cunninghamem. W 2014 roku zbyt mocny na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który zatriumfował poprzez jednolitą decyzję arbitrów.

Sympatyczny „Góral” wrócił jednakże niesłychanie szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night stream, natomiast rywalem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował starego już rekordzistę.

Następnym oponentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tejże konfrontacji niepodważalnym faworytem był „Góral” i nie zawiódł fanów – zwyciężył z Saletą po technicznej decyzji arbitrów.

W 2016 r na kolejnej gali Polsat Boxing Night przygotowywanej ponownie w Krakowie, Adamek stoczył konkurencję z Erickiem Moliną. Niestety bokser z USA wykazał się niezwykle skuteczniejszy i rozgromił Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem otrzymał ogromną okazję rywalizacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy rywal Adamka to 41-letni pięściarz, który w bieżącym czasie wygrywał wiele konkurencji, chociaż w ostatniej spośród nich skapitulował przez techniczny nokaut z obowiązującym mistrzem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Bitwa ta była jednak szansą dla Haumono na pozyskanie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono stream to z pewnością znakomita możliwość na zaobserwowanie emocjonującej bijatyki dwóch wytrawnych pięściarzy. Czy Polak zatriumfuje? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują dodatkowo m.in. Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) oraz Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to współcześnie bezsprzecznie jedna spośród najkonkretniejszych gwiazd krajowego boksu. Polak ma za sobą 27 batalii, w których aż w 26 dystansował rywali. Przed rokiem po mistrzowskiej serii 26 wygranych walk, Polak stanął przed sposobnością zwyciężenia mistrzowskiego pasa WBO w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wtedy skuteczniejszy wykazał się Oleksandr Usyk, który pokonał krajowego mistrza przez bezapelacyjną decyzję arbitrów. Kontrkandydatem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych bokserów w jego wersji wagowej. Rywalizacja ta ma odbudować Głowackiemu okazje na następną wojnę o mistrzowski pas, który cały okres należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to wielka mistrzyni, która do tej pory wygrała wszelkie stoczone bitwy. W najbliższej bitwie, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, kontrkandydatką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Realizatorzy Polsat Boxing Night nie wykazali jeszcze jaka zawodniczka będzie konkurentką Brodnickiej, lecz również w tym wyjątku należy się spodziewać ogromnego nazwiska.

Kolejny Polak jaki wojować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w własnej karierze posiadał już kilka wielkich nadziei na pozyskanie mistrzowskich pasów w klasie junior ciężkiej/lekkociężkiej, aczkolwiek w ostatniej z nich skapitulował z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 r. W poprzednich dwóch walkach Masternak wygrywał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem oraz Alexandrem Kubichem, czym przywrócił nadzieje obserwatorów na powrót do środowiska najlepszych bokserów. Konkurentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali obejrzymy jeszcze jedną walkę, natomiast twórcy nie wyjawili nazwiska żadnego z nich. Należy aczkolwiek spodziewać się dwóch reprezentantów, jacy dadzą ciężką bitwę pod względem sportowym oraz będą znakomitym wprowadzeniem do czterech głównych starć wieczoru.

 

Pełna karta walk (stan na 30.05.2017):

Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)

Krzysztof Głowacki – rywal nieznany

Mateusz Masternak – Ismayl Sillah

Ewa Brodnicka – Marisol Reyes

Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik

Adam Balski – Vikapita Meroro

Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK