Lotos nie powtórzy błędu Transferu?

0

W niedzielnej odsłonie Plus Ligi czeka nas wyjątkowo tylko jedno spotkanie. W Gdańsku miejscowy Lotos podejmie drużynę AZSu Częstochowa. Czy gospodarze sięgną po 3 oczka w tym spotkaniu?

Wiele na to wskazuje. Lotos po 19 kolejkach zajmuje pozycję wicelidera tabeli z dorobkiem 47 oczek. Dużo niżej w Plus Lidze notowana jest drużyna AZSu. Częstochowianie zdobyli jak dotąd tylko 11 punktów, co daje im tylko 13 pozycję w tabeli. Tym samym nie dziwi fakt, że Lotos jest zdecydowanym faworytem 20 kolejki Plus Ligi.

Jesienią w Częstochowie AZS uległ 1-3. Rok wcześniej w analogicznym spotkaniu dla tego z 20 kolejki w Gdańsku padł wynik 0-3 dla gości. Wtedy jednak obie drużyny wyglądały zupełnie inaczej kadrowo i trudno mi uwierzyć, aby podobny wynik padł w niedzielę w Gdańsku.

Lotos w 5 ostatnich spotkaniach sięgnął po komplet zwycięstw. Problemy Gdańszczanom sprawili tylko rywale z Kędzierzyna Koźle (1-3) i Transferu Bydgoszcz (3-2), w starciach ze średniakami ligowymi z Radomia, Będzina i Kielc Lotos nie miał żadnych problemów i gładko wygrywał 3-0. Z podobnej klasy zespołem do tych ostatnich zagra w niedzielę. Znów możemy oczekiwać wyniku 3-0? Czy może Gdańszczanie zlekceważą rywala i pozwolą mu wygrać chociaż jeden set – tak jak w 19 kolejce zachował się zespół Transferu?

AZS nie ma za sobą dobrych tygodni. Częstochowianie przegrali wszystkie 5 spotkań, wygrywając w sumie tylko 4 sety. W niedzielę nie spodziewam się, aby byli w stanie przeciwstawić się wiceliderowi. Typuję zwycięstwo Gdańszczan z handicapem -2,5 seta.

Kurs na Lotos Gdańsk wynosi 1.01, zaś za wygraną AZS Częstochowa Bet365 płaci  12.50.

 

                Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.