Lechia przed Śląskiem?

0

W 28 kolejce Ekstraklasy najciekawiej zapowiada się mecz we Wrocławiu. W sobotę miejscowy Śląsk podejmie Lechię Gdańsk. Czy Zieloni wyprzedzą rywali w tabeli?

Zamiana miejsc faktycznie może mieć już miejsce w sobotę. Po 27 kolejkach wyżej w tabeli wciąż stoi Śląsk, który z dorobkiem 40 oczek zajmuje 4 lokatę. 2 oczka mniej zgromadził jak dotąd zespół Lechii, co daje mu 6 pozycję ligową. Ogra Wrocławian i wyprzedzi ich w tabeli w 28 kolejce?

Taki scenariusz jest całkiem możliwy, Lechia bowiem jest wyraźnie na fali. 5 ostatnich starć ligowych Zielonych to aż 12 oczek. Gdańszczanie szczególnie skutecznie grają u siebie, wygrywając z rywalami z Bełchatowa, Warszawy i Zabrze w wymiarze 1-0. Na wyjazdach grają już ze zmiennym szczęściem – wygrana w Szczecinie była przedzielona porażką ze słabeuszem Cracovią Kraków. Jaki obraz gry Zielonych zobaczymy w sobotę – ten spod Wawelu czy z obiektu Portowców?

Tu jest znak zapytania, dużo mniejszy należy postawić przy analizie postawy Śląska. Wrocławianie po przerwie zimowej jeszcze nie wygrywali i przeżywają wyraźny kryzys. Śląsk w 5 ostatnich meczach zdobył tylko 3 oczka i pozwolił grupie pościgowej na wyraźnie zmniejszenie dystansu. Do tego stopnia, że szósta w tabeli Lechia może przeskoczyć Śląsk w tabeli już w 28 kolejce!

Wszystko zweryfikuje boisko, jednak skutecznie grająca Lechia powinna w sobotę powalczyć o pełną pulę. Typuję, że goście strzelą bramkę, czy to wystarczy by sięgnąć po 3 oczka?

Kurs na Śląsk wynosi 2.35, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Lechii Bet365 płaci 2.90

 

                     Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.