Górnik zbyt mocny dla Śląska?

0

Po dwóch porażkach polskiej reprezentacji wracamy do rozgrywek Ekstraklasy. Już w piątek czeka nas ciekawe spotkanie. Wicelider Górnik Zabrze podejmie pucharowicza Śląsk Wrocław.

Zabrzanie są wyżej w tabeli – na 2 miejscu z dorobkiem 22 oczek. Wrocławianie są dopiero na 8 pozycji, dzięki 14 oczkom. Po 11 meczach oba zespoły dzieli zatem kolosalna różnica w zdobyczy punktowej. Wygląda na to, że zeszły sezon poszedł już w odstawkę a dzisiejsi rywale zamienią się rolami w bieżących rozgrywkach. Górnik powalczy o puchary, Wrocławianie będą nieudolnie gonić czołówkę.

Co ciekawsze, Zabrzanie zdecydowanie większość spotkań dotychczas rozegrali na wyjazdach a mają tak dobry dorobek punktowy. Dotąd u siebie u siebie zdobyli 7 oczek dzięki zwycięstwom nad Zawiszą Bydgoszcz 3-2 i Piastem Gliwice 2-1, remis ze Zabrza przywiózł tylko zespół Ruchu Chorzów 2-2. Wrocławianie tymczasem na wyjazdach nie grają o pełną stawkę – głównie remisują jak w Szczecinie, Chorzowie czy Kielcach bądź przegrywają jak w Warszawie z Legią. A jak zaprezentują się w Zabrzu?

We Wrocławiu więcej się mówi ostatnio o problemach natury organizacyjnej niż sportowej. Klubowi w oczy zagląda widmo degradacji z powodów finansowych, a to ze względu na przepychanki pomiędzy właścicielami klubu. Dziś miasto Wrocław zdecydowało się odkupić akcje Śląska znajdujące się aktualnie w rękach Solorza, zobaczymy jaki będzie dalszy obrót tej sprawy.

Mając w pamięci świetny występ w ostatniej kolejce Górnika w meczu z Pogonią Szczecin i zawirowania we Wrocławiu, nie spodziewam się, aby goście wywieźli komplet oczek z Zabrza. Typowałbym wygraną gospodarzy. Duża ilość bramek w spotkaniach Zabrzan skłania mnie jednak do typowania więcej niż 2,5 bramki w spotkaniu 12 kolejki Ekstraklasy.

Kurs na Górnik wynosi 2.10, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Śląska Bet365 płaci 3.40.

Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus  

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.