Czym są handicapy?

0

W ofercie firm – bukmacherów internetowych zawsze otrzymuje się mnóstwo modeli zawierania zakładów, kursów ale też alternatyw gry na rozmaite zdarzenia.

Osoby, które rozpoczynają grę w zakładach sportowych, mogą mieć na początku problemy z tym co rzeczywiście cechują jasne określenia, nazwy ale także znaki użytkowane przez bukmacherów.

Handicap jest to zakład, w którym bukmacher dodaje do finalnego wyniku spotkania dodatkowe bramki, punkty czy też inne wartości wyrażone w danym sporcie. Co więc oznacza to w praktyce?

Jak widać, handicapy rozbite są na wiele wersji:
• pełna liczba np. – 1.0
• pierwsza ćwiartka np. -1.25
• połowa np. -1.5
• trzecia ćwiartka -0.75

Pełny handicap obstawiamy na Chile -1.0
Wybierając typy na emcz np. na Chile handicap -1.0, typujemy, iż zespół Chile zwycięży w meczu przynajmniej różnicą dwóch trafień. Gdy Chile zwycięży jednym golem, gracz dostaje zwrot pełnej stawki kuponu. Jeżeli jednakże wynik dla Chile będzie gorszy, typ jest przegrany.

Pierwsza ćwiartka typ na Chile -1.25
Wybierając taki kupon na Chile -1.25, typujemy, iż kadra Chile zwycięży w starciu przynajmniej różnicą dwóch trafień. Gdy Chile zwycięży jednym golem, użytkownik przyjmie zwrot połowy wartości umieszczonej na ten kupon. Jeśli rezultat dla Chile będzie gorszy, zakład jest przegrany.

Połówkowy handicap typ na Chile -1.5
Opisuje, to że zawierajac zakład np. typ dnia na Chile handicap -1.5, obstawiamy, iż zespół Chile zwycięży w spotkaniu chociaż różnicą dwóch goli. Gdy Chile wygra jednym golem, lub rezultat będzie gorszy zakład jest przegrany.

Trzecia ćwiartka typ na Chile -0.75
Typując zakład -0.75 na Chile typujemy, że ekipa Chile wygra w spotkaniu przynajmniej różnicą dwóch goli. W wypadku jeśli Chile zwycięży jednym trafieniem, otrzymamy częściową wygraną obliczaną ze specjalnego wzoru. Gdy rezultat dla Chile będzie słabszy, kupon jest przegrany.

Jak widać, handicap zajmuje sporo wzorów a wszelki z nich znaczy co innego. Obstawiając taki kupon należy zatem upewnić się co on dokładnie opisuje a także w którym przypadku użytkownik zgarnia pełną wygraną, kiedy tylko częściową, kiedy połowę wartości a kiedy zakład jest wykrywany jako stracony.

Warto także dowiedzieć się od innych graczy, którzy produkują osobiste opinie na forum bukmacherskie czy dzielą się spostrzeżeniami odnośnie gry zawierania zakładów sportowych online. Z pewnością początkujący użytkownik na tego gatunku forach zdobędzie pożyteczne dane, informacje a także zalecenie od doświadczonych użytkowników, którzy ogrywają bookmakerów od lat.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK