fortuna

Czarni wyjdą na prostą?

0

W piątek ruszają zmagania polskiej Plus Ligi. Już jutro czekają nas dwa spotkania. Najpierw Czarni Radom podejmą gości z Bielsko-Białej, a później Effector Kielce zagra z Transferem Bydgoszcz. Nie zobaczymy zatem topowych zespół Plus Ligi, jednak emocji na pewno nie zabraknie.

Szczególną uwagę zwracam na pierwsze spotkanie. W piątek w Radomiu miejscowi Czarni będą chcieli odegrać się za porażkę z pierwszej części sezonu i przed wszystkim wrócić na właściwe tory. Ostatnio w lidze ewidentnie się im nie widzie, o czym świadczą wyniki Radomian.

Po 18 kolejkach wyżej w tabeli stoi zespół gospodarzy, który zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 29 oczek. Dużo niżej plasuje się zespół gości, który zajmuje odległe 12 miejsce dzięki wywalczonym 10 punktom. Nie dziwi zatem fakt, że to gospodarze są faworytem w 19 kolejce Plus Ligi. Bielszczanie w tym sezonie wygrali tylko 3 razy, a jedno ze zwycięstw miało miejsce we własnej hali – byli lepsi właśnie od Radomian. W piątek będzie rewanż?

Takiego rozwiązania się spodziewam. Czarni przeżywają mały kryzys i zaczęli grać w kratkę, ale w piątek po prostu muszą wygrać. Zwyciężali ostatnio z starciach z Politechniką, AZS Częstochowa i Treflem Gdańsk, ale schodzili z parkietu jako pokonani w meczach przeciwko AZS Olsztyn czy Effectorowi Kielce. Mając jednak na uwadze fakt, że w piątek zagrają przed własną publicznością i to z zespołem, który zdobył w tym sezonie tylko 10 oczek i zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach Plus Ligi – czekam na zwycięstwo Radomian.

Ich najbliższy rywal przegrywa na zawołanie, choć nie zawsze bardzo zdecydowanie. W starciach z Jastrzębskim Węglem i AZS Częstochowa kończyło się tie breakiem, ale już w meczach z Transferem Bydgoszcz, AZS Olsztyn czy Skrą Bełchatów Bielszczanie ugrali w sumie tylko jednego seta. Bilans mimo wszystko miażdżący – 5 meczy i 5 porażek.

To nie będzie łatwy mecz, ale typuję wygraną gospodarzy. Słabość Bielszczan powinna zostać wykorzystana. Typuję zwycięstwo Radomian z handicapem -1,5 seta.

Kurs na Czarnych Radom wynosi 1.15, zaś za wygraną Bielszczan bet365 płaci 5.25.

 Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.