fortuna

Cracovia znów zwycięsko?

0

Na zakończenie 20 kolejki w Krakowie czeka nas starcie Cracovii z Zagłębiem Lubin. Gospodarze jeszcze niedawno przeżywali głęboki kryzys i nie wiadomo, czy z niego wyszli. Tymczasem goście ledwo wygrzebali się ze strefy spadkowej i wciąż czują na sobie oddech Podbeskidzia.

Po 19 kolejkach wyżej w tabeli stoi Cracovia, która z dorobkiem 27 oczek zajmuje 8 miejsce. Dużo niżej plasują się goście, którzy zdobyli dotąd tylko 17 punktów tym samym plasując się na 14 miejscu w tabeli Ekstraklasy. Faworytem wydają się być zatem gospodarze, którzy przez cały sezon balansują na granicy gry w grupie mistrzowskiej. Goście jeszcze ani razu w sezonie 2013/2014 nie zajmowali wyższego miejsca niż 10.

Faworyta należy więc szukać w drużynie Cracovii, pytanie tylko czy piłkarze spod Wawela otrzęśli się po serii niepowodzeń. 5 ostatnich kolejek to tylko jedno zwycięstwo. Przed tygodniem Krakowianie pokonali u siebie Lechię Gdańsk, ale wciąż im wiele brakuje do formy, jaką prezentowali choćby do 14 kolejki. Wtedy przyszły porażki z Koroną, remis w Gliwicach, lanie od Lecha i wpadka w Chorzowie z samobójem i czerwoną kartką włącznie. Tym samym byłbym ostrożny z bezpośrednim typowaniem zwycięstwa gospodarzy.

Chociaż z drugiej strony Zagłębie stwarza do tego wszelkie podstawy. 5 ostatnich spotkań Lubinian to tylko jedno zwycięstwo i to tylko 3-2 ze znajdującym się wtedy też w strefie spadkowej Podbeskidziem. A tak to Zagłębie zadowalało się zazwyczaj remisami 1-1 albo odnosiło regularne porażki.

W 20 kolejce oba te zespoły skrzyżują rękawice. Wygląda na to, że aura zimowa i słabo wyglądające murawy sprzyjają do typowania małej ilości bramek. W tej kolejce jeszcze w żadnym spotkaniu nie padło więcej niż 2 bramki, a 3 zakończyły się nawet bez jednego trafienia. Tym samym typuję mniej niż 2,5 bramki. Zagłębie nie zaryzykuje otwartej gry w Krakowie, a Cracovia ma problem z wyklarowaniem nowego lidera ataku.

Kurs na Cracovię wynosi 2.10, remis jest wyceniany po 3.30, zaś za wygraną Zagłębia Bet365 płaci 3.30.

Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.