Chemik rozniesie kolejnego rywala?

0

To bez wątpienia najciekawsze spotkanie 14 kolejki Orlen Ligi. W niedzielę w Policach miejscowy Chemik podejmie Trefla Sopot. A to nie oznacza nic innego, jak starcie dwóch zespołów, które aktualnie zajmują miejsce na ligowym podium!

Nie dziwi fakt, że faworytem spotkania jest Chemik. Policzanki grają u siebie, a poza tym w całym sezonie rzadko tracą sety, a co dopiero punkty. W tym roku na razie nie znalazły pogromcy, wygrywając wszystkie 13 spotkań tracąc przy tym tylko 5 setów! Tym samum po 13 kolejkach zajmują fotel lidera Orlen Ligi z dorobkiem 37 oczek.

Nieźle wiedzie się też w Sopocie. Trefl po 13 kolejkach zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 32 oczek. Strata Sopocianek jest zatem duża, ale do odrobienia. Do tego trzeba jednak zwycięstwa nad Chemikiem. Czy ten cel zrealizują już w niedzielę?

To na pewno trudne zadanie. Ostatnie 3 starcia między tymi zespołami to 2 wygrane Chemika. Policzanki rok temu ograły Sopocianki 3-0 u siebie, bardziej zażarte boje odbywały się na Pomorzu. W tym sezonie wygrał tam Chemik 2-3, ale przed rokiem lepszy był Trefl 3-2. Odmieni się też reguła w domowych spotkaniach Policzanek – tym razem 0-3 dla gości?

To wątpliwe patrząc na ostatnią formę Chemika. Policzanki w 4 ostatnich kolejkach zanotowały komplet zwycięstw i to bez straty seta.     Nie dał im rady nawet wicelider z Wrocławia, który uległ u siebie 0-3. Czy ta sztuka uda się Sopociankom?

Trefl też dobrze radzi sobie w lidze – w 3 ostatnich meczach sięgnął po komplet oczek, ale stracił po secie w domowych starciach z rywalkami z Bydgoszczy i Ostrowca. Jak dla mnie to oznacza, że wiele w Policach nie zdziałają. Typ na wygraną Chemika jest oczywisty też dla bukmacherów, którzy wyraźnie faworyzują drużynę gospodarzy 14 kolejki Orlen Ligi. Tym samym korzystniej typuję wygraną pierwszego seta przez zespół gospodyń.

Kur na Chemika wynosi 1.10,zaś za wygraną Trefla Sopot Bet365 płaci 5.50

 

             Już teraz otwórz darmowe konto na Bet365 i odbierz swój bonus

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.