Analiza: Stelmet Zielona Góra – FC Barcelona

0

W czwartek oczy fanów koszykówki zwrócą się ku Eurolidze. Polskę w tych rozgrywkach reprezentuje Stelmet Zielona Góra, który choć nie ma sobie równych na naszych boiskach, wyraźnie odstaje od euroligowej stawki. Czwartkowy mecz to będzie jednak wspaniałe wydarzenie choćby ze względu na świetnego rywala, który zagra w Zielonej Górze, czyli FC Barcelonę.

Będzie to siódma kolejka spotkań Euroligi. Występujący w niej Stelmet rozgrywa swoje pojedynki w grupie C. Niestety, jak do teraz zielonogórzanie zajmują ostatnie miejsce w stawce z bilansem 1:5. Dokładnie odwrotnie wygląda sytuacja Barcelony, która z wynikiem 5:1 prowadzi ex aequo z Lokomotiwem Kubań.

TYPUJ MECZE EUROLIGI W BET365 I ODBIERZ 200 PLN

Trudno więc liczyć na nagłe przełamanie Stelmetu i pokonanie wielkiej Barcy. Za Katalończykami przemawia nie tylko bilans w tabeli głównej, ale też inne statystyki.

Polska drużyna notuje w każdym spotkaniu średnio po 67 punktów, natomiast rywale bez trudu zaliczają ponad 80 oczek w każdym starciu. Stelmet, choć zbiera pod koszami niemalże tak samo jak Barcelona, to jednak nie potrafi bronić obręczy i blokować rzutów rywali. Przeciwnicy mistrza polski zapisują w statystykach prawie 4 bloki w każdym starciu, kiedy zielonogórzanie ledwie dobijają do jednej "czapy" na mecz.

Wyrównanie wygląda statystyka rzutów za trzy, w której obie drużyny trafiają na podobnej skuteczności – 32% Stelmetu i 35% Barcelony. Niestety, w rzutach za dwa nie ma już wątpliwości, która drużyna znajduje sobie więcej pozycji do łatwych rzutów. 54 procent skuteczności notuje bowiem Barca, a polski zespół trafia do kosza jedynie na 44 procentach.

Polacy notują też o 3 straty więcej od rywali, co w pojedynku z tak silną drużyną może z łatwością przełożyć się na 6 lub więcej oczek dla Barcelony.

Co ciekawe, Stelmet jeszcze do niedawna miał spore szanse na walkę o przejście do najlepszej szesnastki Euroligi. Niestety, zielonogórzanie sami utrudnili sobie to zadanie i przegrali z kiepskim Pinarem Karasiyaka Izmir – czyli ekipą, którą Barcelona pokonała wyraźnie 107:79.

Ważną informacją dla kibiców mistrza polski jest też stan zdrowia J.R.’a Reynoldsa, który nabawił się ostatnio kontuzji stopy. Sztab medyczny Stelmetu robi wszystko, żeby zawodnik zagrał w czwartek, ale wciąż nie wiadomo jakie są na to szanse.

Bet365 typuje na ten mecz 1.19 na FC Barcelonę i 5.00 na Stelmet Zieloną Górę.

Stelmet Zielona Góra – FC Barcelona

Euroliga

26.11.2015 r. – 19:00

TYPUJ MECZE EUROLIGI W BET365 I ODBIERZ 200 PLN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.