Analiza: KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków

0

W piątek mecz między Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków rozpocznie 15. kolejkę polskiej Ekstraklasy. Drużyna z Krakowa zajmuje aktualnie siódme miejsce w lidze, natomiast KGHM jest na pozycji dziesiątej. Mimo to, bukmacherzy obstawiają przewagę drużyna z Lubina.

Wisła Kraków strzeliła w tym sezonie 23 bramki i straciła tylko 12. W tym samym czasie Zagłębie zdobywało gole 18 razy i samo oddawało bramki swoim rywalom 19-krotnie. Do tego w ostatnich czterech spotkaniach drużyna Piotra Stokowca nie zdobyła ani jednej bramki, a ostatnie zwycięstwo zanotowali… 18. września. Dlaczego więc uznawana jest za faworyta w najbliższym meczu?

Być może spory wpływ typy ma gra u siebie Zagłębia lub dobre zdrowie graczy KGHM-u? W Wiśle zaczęły bowiem pojawiać się kontuzje. W drużynie z Lubina nie zabraknie żadnego gracza w piątkowym starciu, a w szeregach Białej Gwiazdy może nie być między innymi Denisa Popovića.

Promocje w Bet365, czyli 200zł za darmo… i nie tylko!

Słoweński piłkarz nabawił się urazu mięśnia dwugłowego  i bardzo możliwe, że nie będzie w stanie wrócić do gry w piątek. "Ten uraz jest dużo groźniejszy, niż myśleliśmy. Denis znajduje się jednak w dobrych rękach. Nie wiem czy wróci na najbliższy mecz, ale niedługo powinien dołączyć do zespołu" – mówi o kontuzji swojego gracza trener Wisły, Kazimierz Moskal.

Dodatkowo w zarządzie ekipy z Krakowa trwają wciąż rozmowy na temat przejęcia klubu przez nowego właściciela. Trudno powiedzieć jak duży wpływ na grę zawodników mają poszukiwania nowego właściciela, ale wiadomo, że jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, z których następnie mają pojawiać się wypłaty dla zawodników, zawsze będzie to temat do dyskusji w szatni i w mediach.

Są to jednak tylko moje przypuszczenia i nie muszą mieć one pokrycia w rzeczywistości. Szukam jednak nowych powodów, dla których Wisła nie jest faworytem tego starcia. Tym bardziej, że Zagłębie naprawdę zawodzi. "Widać, że czegoś brakuje w ofensywie. Na początku rozgrywek strzelaliśmy bramki, ale słabo broniliśmy. Kiedy poprawiliśmy się w defensywie, to nie zdobywamy goli…" – komentuje grę KGHM-u, bramkarz – Konrad Forenc. 

Uważam, że podczas obstawiania tego spotkania można śmiało położyć nieco więcej nadziei w Wiśle, niż robią to bukmacherzy.

Bet365 typuje na to spotkanie 2,15 dla Zagłębia Lubin, 3,20 na remis i 3,50 dla Wisły Kraków.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków

Ekstraklasa, 15. kolejka

06.11.2015 r. – 18:00

Promocje w Bet365, czyli 200zł za darmo… i nie tylko! 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.