Analiza: Formuła 1 – Grand Prix Meksyku

0

Już w niedzielę Grand Prix Meksyku w Formule 1. Organizatorzy zapewniają, że spokoju zawodów nie zakłócą efekty niedawno przechodzącego w tamtym rejonie huraganu Patricia.

 

Co ciekawe, nie tylko szkody po huraganie mogą przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów. Niecałe 100 kilometrów od toru doszło bowiem do erupcji wulkanu "El Popo". Popiół wyrzucony przez wulkan opada w całej okolicy i wciąż nie wiadomo gdzie zaniesie go wiatr w trakcie niedzielnych zmagań. Jakby te informacje nie wystarczyły na potwierdzenie pecha organizatorów, to synoptycy zapowiadają też opady deszczu na sobotnią sesję kwalifikacyjną i być może na sam wyścig w niedzielę…

Ewentualna mokra nawierzchnia może mieć spory wpływ na rozstrzygnięcia w wyścigu. Bardzo duże znaczenie dla wyników będzie miała praca analityków zespołów, którzy na podstawie prognoz pogody będą wybierali opony dla swoich kierowców.

Tymczasem odbył się już pierwszy trening na torze. Najlepszy czas uzyskał najmłodszy kierowca w całej stawce, czyli zaledwie 18-letni kierowca Toro Rosso – Max Verstappen. Holenderski kierowca zanotował czas na poziomie 1:25,990.

Za nim uplasował się niewiele starszy, bo 21-letni Daniił Kwiat z Red Bulla, który osiągnął czas ponad sekundę gorszy od Maxa, czyli 1:26,295. Pierwszą trójkę zamknął z kolei Kimi Raikkonen z Ferrari.

Kierowcy jeździli w piątek głównie na przejściowym i gładkim ogumieniu. W tym pierwszym prędkości w punkcie pomiarowym sięgały 330 km/h, natomiast po założeniu opon gładkich, nawet 360 km/h!

Wielu kierowców podczas treningu zaliczało lepsze czasy dzięki mocnemu ścinaniu zakrętów, ale media relacjonujące imprezę już donoszą, że FIA przyjrzy się temu procederowi i nie dopuści do przekraczania ustalonych zasad w kwalifikacjach i wyścigu.

Według bet365 największe szanse na wygraną z typem 1,50 ma Lewis Hamilton, 3:50 to typ na Nico Rosberga, a 4,50 na Sebastiana Vettela. Pozostałe typy znajdziecie na bet365.

 

Grand Prix Meksyku

Formuła 1

01.11.2015 r. – 20:00

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.